Skocz do zawartości

Wypławki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno założyłem akwarium 20L, ok 2 miechy. Było wszystko ok, ale dziś zauważyłem na szybie białe "żyjątka", podejrzewam, że są to wypławki, a mianowicie 2 rodzaje gdyż niektóre są troszkę podobne do pantofelka takie jakby podłużne "placki" (ok 1,5-2mm długości) i jest ich dużo oraz drugie których jest zdecydowanie mniej takie podłużne, cienkie, białe rurki o długości ok 4mm. Moja obawa dotyczy tego czy nie wyrządzą te robaczki krzywdy moim krewetkom RC i Helenkom? W necie znalazłem różne opinie na ten temat, warto z tym wgl walczyć?

 

 

Pozdrawiam,

Grzechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to u siebie. Nic z tym nie robiłem. Samo zanikło... tzn po zmniejszeniu do minimum oraz po kilkudniowej głodówce, ryby same się zajęły wypławkami. Szukałem kiedyś o tych żyjątkach. Znalazłem opis, że jest to "efektem" równowagi biologicznej zbiornika i jest takich żyjątek od groma. Tylko garstka z nich jest szkodliwa dla naszych podopiecznych w akwarium.

A pytanie co do tych "placków".... mam coś podobnego u siebie.. po mozolnych poszukiwaniach znalazłem (przypadkiem), iż są to przytuliki. Takie coś na wzór małży. Może masz to samo...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...