Jump to content

Wypławki


Recommended Posts

Witam

Niedawno założyłem akwarium 20L, ok 2 miechy. Było wszystko ok, ale dziś zauważyłem na szybie białe "żyjątka", podejrzewam, że są to wypławki, a mianowicie 2 rodzaje gdyż niektóre są troszkę podobne do pantofelka takie jakby podłużne "placki" (ok 1,5-2mm długości) i jest ich dużo oraz drugie których jest zdecydowanie mniej takie podłużne, cienkie, białe rurki o długości ok 4mm. Moja obawa dotyczy tego czy nie wyrządzą te robaczki krzywdy moim krewetkom RC i Helenkom? W necie znalazłem różne opinie na ten temat, warto z tym wgl walczyć?

 

 

Pozdrawiam,

Grzechu.

Link to comment
Share on other sites

Miałem to u siebie. Nic z tym nie robiłem. Samo zanikło... tzn po zmniejszeniu do minimum oraz po kilkudniowej głodówce, ryby same się zajęły wypławkami. Szukałem kiedyś o tych żyjątkach. Znalazłem opis, że jest to "efektem" równowagi biologicznej zbiornika i jest takich żyjątek od groma. Tylko garstka z nich jest szkodliwa dla naszych podopiecznych w akwarium.

A pytanie co do tych "placków".... mam coś podobnego u siebie.. po mozolnych poszukiwaniach znalazłem (przypadkiem), iż są to przytuliki. Takie coś na wzór małży. Może masz to samo...?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...