Skocz do zawartości

Co się stało z plamą ciązową u gupika?


Jareko6955
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie, moja samica gupika od jakiegoś czasu miała mocno ciemną plamę ciążową i była bardzo gruba, nie było mnie w domu przez dwa dni, wróciłem a rybka jest chudsza i nie ma tej ciemnej plamy, a małych nie widać. Dodam że samiczka była w ogólnym dużym akwarium z innymi rybami. Czy moja rybka mogła urodzić i poprostu inne rybki je zjadły, czy poprostu plama pojawia sie i znika i to normalne. POMÓŻCIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:) Wczoraj właśnie kupiłem plastikowy kotnik pływający i już następnego miotu nie stracę:) Moje akwarium ma 160l ale jest rzadko obsadzone roślinnością, co zamierzam jednak zmienić:) Powiedzcie mi tylko kiedy należy przełożyć samicę do kotnika? Bo z tego co wiem to przed samym porodem, ale skąd wiedzieć że nadchodzi poród? :| Czy można od razu włożyć samicę do kotnika i czekać np tydzień-2 tygodnie aż się wykoci.. ? Z góry dzięki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, 1,5 miesiąca temu zauważyłam u mojej mieczyczki czarną plamę i bardzo duży brzuch. Przeniosłam ją do kotnika, ale się nie kociła przez tydzień, później przez 2 itd...

Obserwowałam ja codziennie, nie było ani porodu, ani narybku- to jakieś dziwne, tydzień temu zauważyłam, że schudła i nie ma plamki- więc ją wypuściłam. Wkrótce po wypuszczeniu zaczęła się chować, w ogóle się nie ruszała i chowała po kątach.

Wkurzyłam się, ale po rozwaleniu całego aranżu akwa w końcu ją wyłowiłam i przeniosłam do kotnika. I tak było jeszcze raz, ale w końcu zrezygnowałam i zalewam to.Może mi ktoś to wyjaśnić :?::?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, z tego co dobrze pamiętam to zyworódki są w CIĄŻY od 4 do 6 tygodni ...jeśli coś pomieszałam to mnie poprawcie ;) a ja zawsze starałam się wyławiać samice kiedy była już taka "pękata" i kiedy samce się nią dobitnie interesowały i podskubywały brzuszek ;) później jak tylko urodziła wyławiałam ją z kotnika i dawałam do reszty ekipy, a maluchy zabierałam z kotnika do akwarium 15l i tam sobie spokojnie rosły :)

 

Edit:

 

 

No właśnie, 1,5 miesiąca temu zauważyłam u mojej mieczyczki czarną plamę i bardzo duży brzuch. Przeniosłam ją do kotnika, ale się nie kociła przez tydzień, później przez 2 itd...

Obserwowałam ja codziennie, nie było ani porodu, ani narybku- to jakieś dziwne, tydzień temu zauważyłam, że schudła i nie ma plamki- więc ją wypuściłam. Wkrótce po wypuszczeniu zaczęła się chować, w ogóle się nie ruszała i chowała po kątach.

Wkurzyłam się, ale po rozwaleniu całego aranżu akwa w końcu ją wyłowiłam i przeniosłam do kotnika. I tak było jeszcze raz, ale w końcu zrezygnowałam i zalewam to.Może mi ktoś to wyjaśnić :?::?: .

 

Nie mam pomysłu na to co mogło się stać. Kiedyś gdzieś czytałam, że samica nie powinna być w ciąży stresowana, czyli na przykład ganiana przez inne ryby, podgryzana, bo może to spowodować, że rybeńki będą martwe, może to również opóźnić poród. Ale tak żeby nagle schudła i nie było rybek to nie wiem czy przypadkiem nie zjadła młodych.

 

 

mod.- Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mi się samica gupika okociła, ma ok 30szt to chyba ładnie jak na pierwszy poród :D Powiedzcie mi tylko czym teraz je karmić żeby szybko podrosły?

Jest specjalny pokarm dla narybku, ale ja jak nie mam jak się po niego wydostać z mojej dziury zabitej dechami, to po prostu rozcieram w palcach płatki Tropical na pyłek i rosną sobie ;)

30 szt całkiem spora ekipa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...