Skocz do zawartości

Jaka to choroba - gupiczka pływa ogonem w dół


latet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem w jakim wieku jest ta samica, bo kupiłem dorosłą. Rodziła już u mnie parę razy. Po ostatnim miocie - zaczęło się z nią coś złego dziać. Najpierw zaczęła się jakby "garbić", tzn. nieznacznie zginać w połowie ciała, tak, że ogon idzie w dół, ale przód jeszcze trzyma się poziomu. Potem, to się nasiliło - ogon coraz bardziej w dół, przednia część ciała coraz bardziej do pionu. Do tego płetwy jakby skulone, chudnięcie, osowiałość, trzymanie się na uboczu. Teraz jeszcze jakaś biaława plama na grzbiecie (nie wiem czy to nalot na łuskach, czy odchodzą łuski).

 

Akwarium (30 L) mam od początku lipca, jeszcze nic mi nie zdechło, mimo, że ryby były wpuszczone do niedojrzałego zbiornika od pierwszego dnia. Ale coś czuję, że ta ryba może być pierwsza. Wszystkie inne ryby i krewetki czują się dobrze.

 

latet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zrobiłeś że wpuściłeś ryby do nie dojrzałego akwarium akwarium powinno dojrzewać ponad trzy tygodnie.

I w tym może być problem,że twoje akwarium nie dojrzewało

 

Wiem, ze to był błąd, ale to już rozdział dawno zamknięty. Dzięki poradom z forum i włożonemu wysiłkowi - wszystkie ryby przeżyły, żyją, rosną i są w dobrej formie. Tylko ta jedna. Nie wydaje mi się, aby jej obecny stan miał coś wspólnego z niedojrzałym 4 miesiące temu akwarium. Choć w weterynarii, jak i w medycynie, wszystko możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...