Skocz do zawartości

Czy można trzymać 9 ryb w 12 l akwarium ?


Początkująca12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pani pracująca w zoologicznym powiedziała ,że można jeszcze nawet 3 gupiki i nie miej mi za złe bo mam dopiero 12 lat i akwarium od miesiąca.

Zapytaj pani w zoologu czy próbowała kiedyś oddychać przez słomkę, bo też się da, ale ciekawe jak długo pociągnie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyć to jedno, a jakość życia to 2.

 

Chcąc hodować rybki musimy im zapewnić przynajmniej większą część takiego środowiska jak mają w naturze, a nie środowiska gorszego.

 

 

Neonek w akwarium 12l żyje jak menel pod mostem, a ten sam neonek w 200l żyje jak król bo ma gdzie pływać.

 

Masz porównanie jak w świecie rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak kupić większe akwarium. Nie jest to majątek bo tylko 20zł za 25l akwarium i nie będziesz się martwiła, że masz akwarium, w którym męczą się tobie rybki, co?

 

 

Jaki masz filtr?

 

W akwariach typu low tech teoretycznie powinien starczyć mały filterek ponieważ on ma za zadanie poruszać taflą wody i zbierać tylko niektóre zanieczyszczenia bo takowe akwaria mają to od siebie, że odchody rybek to po części nawóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak by było najlepiej, a jeśli kupisz akwarium 50l to pamiętaj, że to się liczy z kosztami nowego filtra.

 

 

Popatrz w lokalnych ogłoszeniach bo u mnie koleś chce sprzedać za 100zł 54litry z FZN2 i pokrywą więc cena nie jest za wysoka, a nawet jest to okazyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Łał miesiąc , moje żyją 2 lata , to że ryba pływa i je to nie znaczy że jest jej dobrze .

Nie rozumiem o co wam chodzi . To jest 12- letnia dziewczynka a wy do niej zwracacie się dość nietolerancyjnie. Porady poradami ale są granice. Czy to jej wina że ma te rybki w takim akwarium? NIE! W końcu je dostała. Sami widzicie że próbuje coś zmienić...( mam tylko nadzieję że nie na kulę).

Tak propos tematu Jak już załatwisz sobie nowe akwaium to nie musi się ono konczyć na gupikach :D Tylko tym razem musisz mądrze wybrać tu masz te ryby które będą pasować. viewtopic.php?f=39&t=19607

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...