Skocz do zawartości

ślimaki!


Rekomendowane odpowiedzi

Anentome Helena-ślimak jedzący inne ślimaki(kosztuje ok.15zł,drogi,wienc gdyby on się rozmnażał-co nie jest takie proste,to czysty biznes),żadnych ryb jedzących ślimaki do twojego akwa nie można "wcisnąć",ponieważ np.na bocje,oraz kolcobrzuchy wymagają znacznie większego akwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brubowałem na ogórka konserwowegi i nic moze na coś innego?

Na ogórka, w dodatku konserwowego, jak masz jeszcze ten stuff po którym wpadł ci do głowy ten pomysł to mi podeślij próbkę :D

2 opcje:1.Restart zbiornika,2.Jakaś chemia(niepolecam).

Ale po co restart, wystarczy trochę samo zaparcia i cierpliwości.

 

Jeśli masz dużo ślimaków to najpierw je usuwamy mechanicznie.

1. Odmulamy dokładnie dno, nawet przez 4 dni pod rząd, nie musimy wymieniać wody, jak syf opadnie na dno wiaderka to wodę wlewamy z powrotem do zbiornika.

2. Przez te cztery dni nie podajemy żadnych pokarmów.

3. Jak ślimaki już zgłodnieją, wkładamy krążek sparzonej (nie gotowanej, tylko przelać wrzątkiem) marchewki, najpierw do krążka podczepiamy nitkę i na dno. I tak przez dwa dni. Wkładamy, wyciągamy ze ślimakami, przelewamy wrzątkiem i na dno.

4. teraz jak już jest mniej ślimaków możemy użyć preparatu NO-Planaria, służy do tępienia wypławków ale ślimaki też zabija.

 

Wyprzedzę pytania dlaczego nie stosować od razu NO-Planarii, bo przy dużej ilości ślimaków użycie preparatu jest równe bombie biologicznej. Ślimaki zdechną i zaczną się rozkładać, w akwarium będzie szambo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...