Jump to content

Jakość kleju/silikonu


adriano0011
 Share

Recommended Posts

Witam. Jak już pewnie niektórzy wiedzą bo często zadaje pytania mam akwa 200l i chciałbym je wzmocnić tak jak na zdjęciu nr. 1. Obecnie akwarium wygląda tak jak na zdjęciu nr 2. Moje pytanie brzmi czy ten silikon:http://allegro.pl/silikon-akwarystyczny-uszczelniacz-klej-135ml-p-i1887165000.html bedzie odpowiedni do tego aby połączyc na szerokosći jedną ścianę akwarium do drugiej tak jak jest na zdjeciu nr 1. Czy warto robić taką operację? jeśli tak to fajnie a jeślinie to dlaczego? Proszę o szczegółowe i konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wyporność mimo stosunkowo dużej wysokości zbiornik nie odkształca szyb w taki sposób, by była potrzeba doklejania wzmocnienia poprzecznego.

 

Akwaria klei się według europejskich norm i jeżeli zbiornik jest sklejony z szyb o gr 8mm, to nie masz co się martwić i bawić w doklejanie wzmocnień.

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę przeciwwskazań do wklejenia takiej rozpórki. Na pewno troszkę wzmocni akwa ale jak napisał Pley akwa było robione wg norm i ma już i tak duża wytrzymałość. Silikon to praktycznie każdy nietoksyczny się nada do tego zadania.

 

Acha, ważne. Jak już wklejać poprzeczkę to koniecznie na pustym baniaku.

 

PS. I tak we wszystkim najważniejsze jest ustawienie akwa na piance, na płaskiej i stabilnej powierzchni. To klucz do bezpieczeństwa baniaka.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...