Skocz do zawartości

[60l] ogólne


maniutek1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem, że i ja się podzielę moim baniakiem z wami.

Powiedzcie co się podoba, co nie, co zmienić, co wywalić, a co dodać.

filtr to aquael fan1

grzałki nie posiadam, ponieważ temp. utrzymuje się 24-26 [stopni] C

podłoże to piasek + żwir z prawej i lewej stronie, a po środku pasek piasku (dziś to ułożyłem dlatego nie ma na foto)

obsada:

-20 dorosłych gupików + 20 narybku

-3 młode karliki szponiaste

10 krewetek RC (10 wpuściłem, ale nie wydaje mi się że 2 zostały skonsumowane)

- niestety 1 zbrojnik niebieski, ale oddam go.

Rośliny to:

-rogatek sztywny

-moczarka

-Cryptocoryne affinis

- i jeszcze taka z dużymi liśćmi, niestety gnije i nie znam jej nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Trudno oceniać ponieważ akwa ma się przede wszystkim podobać tobie. Jedynie taka wskazówki ale nie wiem czy mam racje ponieważ z fotek trudno ocenić ale wydaje mi sie że masz tam troszkę mało światła i tylna część zbiornika jest niedostatecznie doświetlona. Podłoże wygląda ładnie ale muszę tobie powiedzieć że tam gdzie sa te większe kamyczki będą zalegały resztki organiczne w postaci nie zjedzonych pokarmów oraz rybich odchodów itp.To bedzie powodowało ich gnicie i szkodliwy wpływ na jakość parametrów wody.Tyle z mojej strony pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, staram się na bieżąco pozbywać odchodów z podłoża, ale na pewno wszystkiego nie wybieram. No teraz nic na to nie poradzę, na zdj. faktycznie wygląda jakby tylnej strefie brakowało światła, ale w rzeczywistości tak nie jest, te ciemne "plamy" to po prostu rośliny, moczarka jest hodowana naturalnie, a nie na sztucznych nawozach i jest troszkę ciemniejszej barwy, a niektóre po prostu są prawie czarne, ale rosną i nie odpadają liście, ani nie gnije więc zostawiam w akwa. Za tydzień będę miał aparat więc zrobię lepsze zdj. wstawiam jeszcze jedno, na którym widać ten "gąszcz" niestety lampa błyskowa się załapała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zmieniło się trochę w moim akwarium, a więc tak, 2 żabki odeszły do lepszego świata, 2 pozostałe maja się dobrze i troszkę urosły, glonojad również odszedł, cały narybek zniknął, ale teraz jest nowy, najstarsza samiczka pływa pionowo i zaraz padnie ze starości, krewetka nosi jajeczka, moczarka kompletnie wyginęła, no może zostało parę sztuk, a zwartka pięknie zaczęła się rozrastać, tajemnicza roślina z dużymi liśćmi zaczęła puszczać korzenie i przestała gnić :). Rogatek również trochę podrósł, dodałem nowe patyczki :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wygląda brudno, mrocznie, koszmarnie i wg twojego opisu jak sala tortur. Akwarium może być naprawdę przyjazne i kolorowe, wystarczy się postarać.

Nie każde akwarium musi być przyjazne i kolorowe ;) Wydaje mi się ,że zmiana na duży plus. Zbiornik nabrał wartości estetycznych ale jeszcze wiele mu trzeba. Zrób coś z tymi roślinami z prawej strony. Przesadź je, porozsadzaj, może bardziej na tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda brudno, mrocznie, koszmarnie i wg twojego opisu jak sala tortur. Akwarium może być naprawdę przyjazne i kolorowe, wystarczy się postarać.

Nie każde akwarium musi być przyjazne i kolorowe ;) Wydaje mi się ,że zmiana na duży plus. Zbiornik nabrał wartości estetycznych ale jeszcze wiele mu trzeba. Zrób coś z tymi roślinami z prawej strony. Przesadź je, porozsadzaj, może bardziej na tył.

Tego kolorowego nie bierz tak do siebie. Bo BW też są piękne z typową obsadą ale to BW nie jest, bo jak twierdzi autor jest to "nie wiadomo co"...

 

Przyjazne też być nie musi? Zobacz jak mu ryby padają... :zamieszany:

 

Jakich estetycznych jak szyby są upaprane? :zamieszany:

 

Z ostatnimi dwoma zdaniami się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Doniczkowa roślina" puszcza korzenie i małe listki, szyby myje, ale po chwili znowu robią się upaprane w glonach, zaciemniałem akwarium na 2 dni i też lipa, prze selekcjonowałem zwartkę z zagloniałych liści, dałem co2 bo czytałem że pomaga roślinkom i w konsekwencji glony powinny zniknąć. Dołożyłem też kamień obsadzony java moss. Wyjąłem lampę z pokrywy (była ciemno żółta i przez co światła było mniej.) i jest jaśniej, doszedł nowy samiec gupika, aby odnowić kod genetyczny, jest śliczny ciemno pomarańczowy, jednak nie daje się uchwycić.

 

A na tył nie mogę dać tej zwartki bo na tyle mam bardzo mało światła (dziwnie wyprofilowana pokrywa i zaciemnia tył), zaczynam wojnę z glonami i może na dniach dokupię roślinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...