Skocz do zawartości

Krewetki red cherry- pytania żółtodzioba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłam w sklepie zoologicznym śliczne krewecie- red cherry. Chciałabym się dowiedzieć, czy można je trzymać w akwarium ogólnym.

Obsada:

-7x neon innesa

-4x gupik, pawie oczko

-3x molinezje, black molly (niedługo znikną z powodu obgryzania roślin, powracającej ospy i zmiany biotopu)

-2x mieczyk hellera

-1x Glonojad

-1x niezidentyfikowany (z kąsaczkokształtnych; ten też zniknie)

Mam akwa 60l z piaskiem.

 

____________

-60l nie wiadomo co w remoncie do Dorzecza Amazonki

 

Za wszystkie niedociągnięcia bardzo przepraszam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się także neonów bo te też lubią sobie po podjadać (gupiki sam do krewetek planuję :)) Ale jeśli będą miały kryjówki do dorosłe krewety powinny przeżyć, ale mieczyki mogą je tępić.

 

ps. O tych mieczykach to tylko moja własna propozycja na podstawie zebranych wiadomości inne to także teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, byłam dziś w zoologicznym i się trochę podpytałam, pani powiedziała, że lepiej czuja się w krewetkarium.

Mam jeszcze małe akwa 12l, bez pokrywy- takie może być? Kupi się filtr i ewentualnie napowietrzacz- jeśli jest potrzebny.

Grzałki mam w domu 2, więc bez problemu.

 

Aha, czy krewecie można trzymać z jakimiś nieszkodliwymi dla nich i ładnymi rybciami?

Jeśli tak, to proszę podać gatunki 8-)

 

Jeżeli masz dużo roślin, korzeń, kokos itp. to nie powinno być problemu.

 

Roślinek przybędzie, ale na razie mam 2,5(mówiąc 2,5 mam na myśli 2 duże roślinki i mały szczepek moczarki).Roślin mam pół sztucznych, pół żywych- ale bez obaw sztuczne w poniedziałek wylecą :D.

Co do kryjówek i korzeni: korzeń przybędzie, a ceramiczny zamek wyleci. Może jeszcze dam jakąś gałąź lub kokos.

 

Jak dla mnie to takie akwarium jest dla nich za małe, no chyba że jest niestandardowe, bo z moich obserwacji u mojego kuzyna wynika, że lubią sobie popływać.

Takie jest moje zdanie, jeśli się mylę to sorka

 

Wiem, ale masz rację, ale są takie piękne, że nie mam serca się ich pozbyć.

Chciałam dostać na święta akwa 112l, ale nic z tego :cry: . Rodzice twierdzą, że takie akwarium mi wystarczy. Bez sensu jest kupywać komórkę za 700 zyli zamiast akwarium za śr.300 zł :evil::evil::evil::evil::evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...