Jump to content

Choroba welonki

Recommended Posts

Witam serdecznie, od kilku dni welonka posiada niezbyt ciekawe zaczerwienienia, dwojakiego rodzaju. Pierwsze to "żyłki" na płetwie ogonowej. Drugie to zaczerwienienia występujące z dwóch stron na początku płetw piersiowych. Zastosowałem Sera Omniforte i widać poprawę. Jednak chciałbym przeanalizować dokładnie te choróbsko, co je powoduje i jak wyleczyć welonki do końca? Poniżej dodaję zdjęcia, które pochodzą przed zastosowania Omniforte.

Obsada - 3 welonki, 2 glonojady syjamskie

Akwarium - 240L

Filtr - TetraTec 1200

Temperatura - 22 stopnie

PH - 7.5

KH - 10

GH - 12

NKH - 2

1. "Żyłki" na płetwie ogonowej :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

2. Zaczerwienienia płetw piersiowych :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam Marek

Podmianki oczywiście, napowietrzanie na pewno wystarczy.

Biorę pod uwagę wahania temperatury gdyż w pokoju gdzie stoi akwa jest piec węglowy i czasami temperatura jest wysoka zaraz po paleniu. Gdy zauważyłem te żyłki od razu przyszły mi do głowy wahania temperatury i staramy się teraz utrzymywać stale 22 stopnie. Jeśli chodzi o twardość to po przeczytaniu kilku stron www wysuwa się wniosek, że jest w normie. Tak mi, jako laikowi, się zdaje.

A jak wypadły wyniki testu No3 i No2?

I tu szukaj przyczyny bo takie objawy u karasi występują przy ponadnormatywnych związkach azotowych.Nawet ten dość potężny filtr,który prawdopodobnie poradzi sobie z nitryfikacją amoniaku jednak należy pamiętać że proces ten kończy się na azotanach (NO3-)które,przy skromnej obsadzie roślin nie będą wykorzystane.Karasie wytrzymują i 100mg/l (NO3-) ale właśnie tak wyglądają chorują i nie rosną.Przy tym filtrze czysta i stara woda nie zwalnia od robienia podmian albo wspomagać roślinami wynurzonymi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...