Skocz do zawartości

Choroba welonki


Explode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od kilku dni welonka posiada niezbyt ciekawe zaczerwienienia, dwojakiego rodzaju. Pierwsze to "żyłki" na płetwie ogonowej. Drugie to zaczerwienienia występujące z dwóch stron na początku płetw piersiowych. Zastosowałem Sera Omniforte i widać poprawę. Jednak chciałbym przeanalizować dokładnie te choróbsko, co je powoduje i jak wyleczyć welonki do końca? Poniżej dodaję zdjęcia, które pochodzą przed zastosowania Omniforte.

 

Obsada - 3 welonki, 2 glonojady syjamskie

Akwarium - 240L

Filtr - TetraTec 1200

Temperatura - 22 stopnie

PH - 7.5

KH - 10

GH - 12

NKH - 2

 

1. "Żyłki" na płetwie ogonowej :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

2. Zaczerwienienia płetw piersiowych :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc, pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmianki oczywiście, napowietrzanie na pewno wystarczy.

 

Biorę pod uwagę wahania temperatury gdyż w pokoju gdzie stoi akwa jest piec węglowy i czasami temperatura jest wysoka zaraz po paleniu. Gdy zauważyłem te żyłki od razu przyszły mi do głowy wahania temperatury i staramy się teraz utrzymywać stale 22 stopnie. Jeśli chodzi o twardość to po przeczytaniu kilku stron www wysuwa się wniosek, że jest w normie. Tak mi, jako laikowi, się zdaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadły wyniki testu No3 i No2?

I tu szukaj przyczyny bo takie objawy u karasi występują przy ponadnormatywnych związkach azotowych.Nawet ten dość potężny filtr,który prawdopodobnie poradzi sobie z nitryfikacją amoniaku jednak należy pamiętać że proces ten kończy się na azotanach (NO3-)które,przy skromnej obsadzie roślin nie będą wykorzystane.Karasie wytrzymują i 100mg/l (NO3-) ale właśnie tak wyglądają chorują i nie rosną.Przy tym filtrze czysta i stara woda nie zwalnia od robienia podmian albo wspomagać roślinami wynurzonymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...