Skocz do zawartości

dziwny osad


cezarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zbierz ile się da, podmień 15 - 20% wody raz na tydzień. Po jakimś czasie zniknie to.

Może jakiś glon... ....

Skoro nie wiesz co to jest to czemu mówisz co ma robić??????????? Czy podmiana wody i wybieranie ręczne jest lekarstwem na wszytko? Bo nie łapie.

aaaa

Już wiem.

Jest lekarstwem na szybkie nabijanie postów.

 

 

 

 

ps. Bez fotki się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz co to jest to czemu mówisz co ma robić??????????? Czy podmiana wody i wybieranie ręczne jest lekarstwem na wszytko? Bo nie łapie.

aaaa

Już wiem.

Jest lekarstwem na szybkie nabijanie postów.

.

Ludzie, czy Wam coś się w głowach poprzewracało z tym "nabijaniem postów"?? Jeżeli ktoś chce pomóc to zaraz nabija posty?? Jak czegoś nie wiem to się nie udzielam.

 

Jak ma jakąś maź to niech zbiera ją mechanicznie i nie zapomina o podmiankach wody. Po wrzuceniu zdjęcia okaże się co to jest. Chyba logiczne.. Jak chciałbym nabijać posty bym napisał tylko "wrzuć fotkę" i opuścił ten temat. Nie dawał bym porad i nie śledził tego tematu...

 

Po drugie.... Po za tym, że mi dopiekłeś, nic nowego nie napisałeś. Post wyżej poprosiłem o fotkę. Chyba przeczytałeś, że akwarium jest zalane dopiero tydzień.

 

PS. Koledzy nie sądźcie każdego tą samą miarą. Chęć pomocy to nie nabijanie postów.... No chyba ze jeżeli nie jest się w innej grupie niż zwykły user to odpowiedź = nabijaniu ptk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to sinice....

 

Raczej Sinice nie wyglądają na białe ....

 

Czemu masz pretensje do wypowiedzi kolegi "Ktoś"

 

Ma po trochu racje. Ja siedzę na forum w domu i w pracy i czytam czytam. I mógłbym mieć już 1000 postów odpowiadając i odświeżając "najnowsze"

Ale się powstrzymuje bo moja wiedza jest za mała albo mój dany przypadek był taki jaki był i może nie potwierdza reguły i nie pomoże tej osobie.

 

Denerwujące jest jak zakładasz temat i dostajesz jakieś głupie krótkie odpowiedzi.

 

Tak jak w moim temacie o 280L też ludzie jakoś krótko i (niegłupkowato) się wypowiadali. Jakieś komentarze a zero odpowiedzi na pytania... może nawet nie czytali tego. Tylko luknęli na fote i opinia.

 

Więc miej wyrozumiałości troszkę

 

Wracając do tematu

 

Pierwsza moja myśl... Ale nie napisałeś czy dozujesz CO2 bo właśnie po tygodniu na przyssawkach i innych miejscach pojawiał mi się biały osad ala właśnie gil galareta. Ale ładnie schodził mechanicznie i potem został filtrowany. Nie starałem się tego wyławiać.

Podobno to z czasem znika i fakt już mam coraz mniej tego.

 

Faktycznie bez zdjęcia to będziemy wróżyć bo jeżeli to jest naprawdę białe to może być to pleśń która powstaje na roślinach a wzięła się z jakiegoś korzenia (prawdopodobnie źle spreparowany)

 

Jeśli jest możliwość czyść to mechanicznie i nic nie rób do póki nie dowiemy się czego to jest przyczyną czy właśnie korzenia czy co2 czy może ktoś ma inną koncepcję.

 

Akwarium ma tydzień i jest tam burza biologiczna i ja też miałem różne hece i glony. Ale żadnego wysypu, po prostu zbiornik walczył o swój naturalny stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kolega KTOŚ ma trochę racji, ale nie każdy na tym forum chce tylko nabijać posty. Nie w każdym nowym poście się udzielam.

 

Sinice mogą mieć szarawy odcień, przypominający biały. Faktycznie może to być też pleśń... Odpowiedzi jest masa. Ja podejrzewam glon. Mogę sie mylić. Dlatego napisałem, że nie wiem dokładnie co to może być. Fotka byłaby mile widziana.

O zbiorniku wiemy tylko tyle, że woda stoi w nim tydzień. O oświetleniu nie wiemy nic. Parametrów też nie znamy. Z taką "dawką" informacji można gdybać co to może być. A kolega czekający na pomoc dalej nic nie wie. A my tu tylko spamujemy zamiast dać wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było by tej pyskówki żeby autor tematu zastosował się do regulaminu i podał od razu dane baniaka oraz zdjęcie.

Po informacjach od niego każdy wyciąga swoją szklana kule, dokańcza herbatę i zaczyna się wróżenie. Też mogę napisać co się działo u mnie w pierwszych dniach dojrzewania akwa, ale to u każdego co innego i moje przygody mogą być zupełnie inne niż w tym przypadku. U mnie tez się pojawiła jakaś galaretka, tylko ze pływała w akwa. Okazało się ze miałem nie do końca spreparowany korzeń i z tyłu pojawiła se pleśń. Odrywała się i pływała sobie gdzie chciała.

Bez ogólnych informacji i bez zdjęć się nie obejdzie i dopóki autor nie poda danych to można tylko spekulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...