Skocz do zawartości

co jest mojemu neonkowi?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

akwarium 60l

obsada (już wiem, że za dużo, ale większość z nich dostałam w tym samym czasie):

2 skalary

2 żałobniczki

2 gupiki

glonojad

kirysek

złota rybka

5 danio (w paski z welonami)

13 neonek

4 ślimaki ampularia

sprzęt:

filtr EHEIM pick up 150-300 l/h

napowietrzacz

grzałka Atman 75W z termostatem

oświetlenie 15W SYLVANIA

temp. 25 st. C

pokarm - Tropical Dafnia, Ichtio-vit (płatki wieloskładnikowe), Ovo-vit (jajeczny wzmacniający), Bio-vit (roślinny)

jeszcze nie mam testów na parametry wody, własnie zamówiłam i czekam na dostawę

 

postaram się zrobić jeszcze zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj z tego forum bo zaraz cie zbombarduja..Czlowieku,c o to za obsada???

2 skalary - oddaj, 60 l to za malo

2 zalobniczki - tylko dwie :roll:

2 gupiki - :roll: jak chcesz gupiki to oddaj inne i trzymaj wiecej gupikow:/

glonojad (pewnie zbrojnik) to na 100 litrow

kirysek - :?::!: heee? kirysy to ryby stadne, wiec conajmniejs 6 powinno byc:/

zlota rybka -welon? i na co ci? welony lubia chlodniejsza wode areszta twych rybek ciepllejsza...:/ ciekawe jaki masz kompromis:/

5 danio?....

13 neonkow..no ok...

Zostaw gupiki, dokup ich z 6, zostaw neonki, zostaw kiryska i dokup z 5 i mozesz zostawic. RESZTE ODDAJ!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisałam większość rybek dostałam w tym samym czasie, tzn tego samego dnia, po prostu przyniesiono mi je, to po pierwsze; po drugie nie boję się krytyki, bo ten się nie myli kto nic nie robi , prawda?

a co do neonka to ktoś wie co mu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jesli ryba zachowuje sie normalnie, pobiera pokarm oraz nie ma innych zmian na ciele jest to odmiana nowotworu. Bardzo prawdopodobne, ze twoja ryba bedzie z tym jeszcze dlugo żyła. Ale mozliwe jest rowniez ze zdechnie, jak narosl sie powiekszy uniemozliwiajac jedzenie. Choroba nie jest zaraźliwa.

Tutaj masz link do strony ze zdjeciem neonka z rakowatością:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index. ... 0.msg79439

Czy to wyglada podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jesli ryba zachowuje sie normalnie, pobiera pokarm oraz nie ma innych zmian na ciele jest to odmiana nowotworu. Bardzo prawdopodobne, ze twoja ryba bedzie z tym jeszcze dlugo żyła. Ale mozliwe jest rowniez ze zdechnie, jak narosl sie powiekszy uniemozliwiajac jedzenie. Choroba nie jest zaraźliwa.

Tutaj masz link do strony ze zdjeciem neonka z rakowatością:

http://www.akwarium.net.pl/forum/index. ... 0.msg79439

Czy to wyglada podobnie?

 

wygląda dokładnie tak samo, a pojawiło się to coś na pyszczku po zastosowaniu SERA aquatan, czyli uzdatniacza wody

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry wody, litraż akwarium, oświetlenie, pokarm jaki dajesz, obsade... No co, z magicznej kuli mamy Ci wywrozyc co mu jest? Zdjecie daj.

No i co? Dostałaś wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania i co? Jedyne co byłaś w stanie sklecić to redukcja obsady (i tak jak wcześniej w dość niemiłej formie). Mądrzyć to się można jak się ma coś do powiedzenia poza bezkształtnym bełkotem. Niestety na forum aż mnoży się od takich "niby" odpowiedzi, ja też czasami piszę głupoty ale jak ktoś zadaje konkretne pytanie na które i tak nie znasz odpowiedzi to po co robić zamieszanie pytając o "... parametry wody, litraż akwarium, oświetlenie, pokarm jaki dajesz, obsade". Te czynniki raczej nie mają wpływu na powstanie narośli na skórze ryby. A do tego złośliwa forma wypowiedzi świadczy tylko i wyłącznie o kulturze osobistej.

Można poinformować o czyichś błędach w inny sposób niż od razy opierniczać, wydzierać się, wyśmiewać a dużo osób tylko w takiej formie się tu realizuje... tak mnie jakoś naszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest zmiana podobna formą do waty , mogą to być pleśniawki , są specjalne środki na tego typu schorzenie , prawdopodobnie niewystarczające warunki ( temperatura wody ) dla neonków. Każdy gatunek ma swoje wymagania , masz w jednym zbiorniku welona i neonki którym nie jesteś w stanie stworzyć wymaganych warunków ponieważ po prostu mają skrajnie różne. Poczytaj troszkę o wymaganiach Twoich rybek.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry wody, litraż akwarium, oświetlenie, pokarm jaki dajesz, obsade... No co, z magicznej kuli mamy Ci wywrozyc co mu jest? Zdjecie daj.

No i co? Dostałaś wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania i co? Jedyne co byłaś w stanie sklecić to redukcja obsady (i tak jak wcześniej w dość niemiłej formie). Mądrzyć to się można jak się ma coś do powiedzenia poza bezkształtnym bełkotem. Niestety na forum aż mnoży się od takich "niby" odpowiedzi, ja też czasami piszę głupoty ale jak ktoś zadaje konkretne pytanie na które i tak nie znasz odpowiedzi to po co robić zamieszanie pytając o "... parametry wody, litraż akwarium, oświetlenie, pokarm jaki dajesz, obsade". Te czynniki raczej nie mają wpływu na powstanie narośli na skórze ryby. A do tego złośliwa forma wypowiedzi świadczy tylko i wyłącznie o kulturze osobistej.

Można poinformować o czyichś błędach w inny sposób niż od razy opierniczać, wydzierać się, wyśmiewać a dużo osób tylko w takiej formie się tu realizuje... tak mnie jakoś naszło ;)

W pełni podzielam Twoje zdanie na ten temat, ale już nauczyłam się, że na takie "odzywki" nie reaguję, może to i błąd, ale

po to zalogowałam sie na tym forum, żeby szukać porady (którą otrzymałam i bardzo dziękuję za nią :D ), obsadę już zaczęłam zmieniać, każdy popełnia błędy na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na takie odzywki nie reagujesz to po co w ogóle piszesz..? Jak ktoś Ci z łąski swej odpowiada to chociaż wyciągaj wnioski. A to, że proszę o informacje i je podasz, to nie znaczy, że muszę kontynuować temat, kiedy już inny odpowiedzieli. Po co mam pisać ponownie to samo? jano się tak nie wymądrzaj, bo ci to może kiedyś zaszkodzić.

 

Co było niemiłego w opisie twojej obsady? Tylko dzieciaki z gumnazjum potrafią się tak hiperbolizować zbulwersowanie o krytykę. Trochę asertywności, homo sapiens..

 

Poza tym forum to nie miejsce do kłótni, więc jak masz jakieś problemy do mnie to pisz na pw a nie zaśmiecasz forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może nie rób nikomu łaski, nie na tym polega forum, tylko na konstruktywnej wymianie poglądów. Co do asertywności to nie wiem niestety co w tym przypadku miałaś na myśli a raczej kogo, Ty nadal nie widzisz, że ton Twojej wypowiedzi do uprzejmych nie należy. To nie jest kłótnia tylko wyraz mojej "asertywności" ;) w tym temacie. Co do zaśmiecania forum to wybacz, masz ponad 400 postów a niektóre z tych wypowiedzi no cóż... do niezbędnych nie należą.

Przykro mi, że nadal się wymądrzam i mam nadzieję, że jednak mi to nie zaszkodzi. Nic do Ciebie nie mam, wyraziłem po prosu własną opinię na temat pewnych zachowań na tym forum a że padło akurat na tę wypowiedź...

Mam nadzieję, że Twój opis w profilu to tylko dobry żart bo inaczej pozostaje już tylko milczenie ;) Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komisariat? :D Jasne, że żart... W każdym razie. Raz napisze się miło a raz trochę gorzej. Akurat trafiłeś na gorszą wypowiedź. Whatever.

 

NirwAnia myślę, że już wyjaśniła sprawę. Ja komentuję obsadę, skoro sprawa jest wyjaśniona. Są osoby,które by o wiele gorzej to powiedziały, bo nie wiem co tak bardzo przeraziło..."Człowieku"?To? A nie jest człowiekiem..? :D

 

Myślę, że skoro temat został rozwiązany, to jest on do zamknięcia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczajmy sie prosze do dyskusji jedynie na temat bo bede zmuszona posty pousuwac. Temat zamykam ale zanim to zrobie wtrace jeszcze jedna uwage. Ryby choruja na rakowatosc glownie dzieki ich hodowcom, ktorzy leja do akwariów chemię oraz nie eliminuja osobnikow z wadami genetycznym przekazywanymi dalej. Sami takze mozemy sie przyczynic do zachorowalnosci naszych ryb na te dolegliwosc poprzez nadużywanie lekow. Pamietajcie, ze jesli mozna leczyc naturalnymi sposobami to trzeba próbować. Przy niektorych chorobach wystarczy sól i temperatura. Pozdrawiam i zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...