Skocz do zawartości

480l - pielegnice


pupiszonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuję zmianę obsady w moim akwarium - mąż namawia mnie na pielęgnice. Chciałabym poprosić o pomoc w dobraniu np. 2 gatunków plus może jakieś "węgorkopodobne" ? Co zaczynam czytać o pielęgnicach to dowiaduję się że agresywne albo wymagające i nie umiem za bardzo sparować gatunków a na dodatek zupełnie się gubię w tych wszystkich łacińskich nazwach :(

 

Do tej pory mam u siebie ok. 30 neonów, 5 pstrążenic, 5 kosiarek, 4 zbrojniki ( w tym dwa zlote weloniaste ), kilka kirysków panda i stadko amano. Calosc nie wymaga ode mnie specjalnych zabiegów i ten leniwy stan chciałabym utrzymac :)

 

Będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480L - dużo mi tutaj nie mówi.

 

Najpierw proszę mi podać wymiary zbiornika, a potem zaczniemy kombinować.

 

"Wężogłowe" ryby nie nadają się do trzymania z duzymi pielęgnicami - no chyba, że pasują Wam Crenicichle, to inna rozmowa :)

 

Do tej pory mam u siebie ok. 30 neonów, 5 pstrążenic, 5 kosiarek, 4 zbrojniki ( w tym dwa zlote weloniaste ), kilka kirysków panda i stadko amano. Calosc nie wymaga ode mnie specjalnych zabiegów i ten leniwy stan chciałabym utrzymac

 

Z pielęgnicami nie utrzymasz nic z podanych ryb. Nooo, może zbrojniki sobie dadzą rade chowając się w jakiejś grotce, ale neony, pstrążenice, krewetki i kiryski to po prostu karma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, wiem ze karma :) dlatego chce wymienić. Nadmienilam co mam czysto informacyjnie.

 

Akwarium ma o ile pamietam 160x50x60cm, 480l, 2 filtry (zew i wew ) + oczywiscie caly standardowy osprzet, jezeli trzeba bedzie to wymienie lub dokupie. Podanie dokladniejszych parametrow przekracza moje mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA -

 

Vieja synsiplum + C. nigrofasciatus

CA czyli .. ?

Z tego co sprawdzilam - Vieja synspilum czyli Pielęgnica wielobarwna - trzymane w parach

i

C. nigrofasciatus nie wiem jaka ma polska nazwe :( to co znalazlam to ze masz samca do oddania :D ale Twoj wpis mowi:

 

Aktualnie pływa w 329L i ma z 13cm

 

Skoro to dla tej ryby za malo to jak ma sie zmiescic z innymi w moich 480l ? :(

Jaka jest polska nazwa? bo jak szukam to mnie caly czas do jakichs brzanek odsyla :/

 

A moze wystarczy mi jedna para pielegnic a do tego dobrac jakies inne ryby niepielgnicowate i odpowiednio duze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Central America.

 

Pierwsza to pielęgnica wielobarwna - masz trzymać parkę, ale żeby sie owa parka dobrała, to potrzebujesz na początku z 6sztuk.

 

nigrofasciatus to P. zebra - bedzie idealnym uzupełnieniem dla tych Vieji.

 

329L było tymczasowym zbiornikiem, bo nie lubie mieszania biotopów, a w 329L miałem Ameryke południową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemiojady sa fantastyczne, ale nie czulyby sie chyba u mnie komfortowo - mam na dnie zwirek a z tego co czytalam potrzebuja np. piasku. Jezeli jest inaczej to moze daloby sie np. wielobarwne + ziemiojady+np. Papuzie, albo skalary albo cos innego co dopelni akwarium?

 

Poczytam jeszcze i przemysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno, ostatnie pytanie - mam 4 zbrojniki - 2 jakieś zwykle, nie wiem jakie bo dostałam w spadku, a dwa złote weloniaste - wszystkie są dorosłe i maja pi razy oko ok.8cm. Czy mogę je zostawić (choć dwa ) przy odpowiedniej ilości kryjówek czy tez za bardzo będzie to dla nich stresujące?

 

A jak nie mogę to czy na moje 480 l + 2 wielobarwne + 2 zebry mogę dokupić Gibbicepsa? Wiem, ze to bydlątko, ale jest " takiii śliicznyyy" jak to mówi córa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy z zebrami to dobry pomysł.jezeli chodzi o łagodne pielegnice to polecam akary z maroni-bardzo spokojne i mało wymagające do 15 cm albo plamookie,spoke kloce,moje są jak dłoń a maja dopiero 0.5 roku,też spokojne,aż za bardzo.co do ziemiojadów to ciekawe ryby a żwirek nie przeszkodzi o ile jest drobny a po za tym mozesz dodać piachu na połowie tylko dna i tez będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...