Skocz do zawartości

30 l krewetkarium + mała ławiczka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Po dużych zastanowieniach raczej podjąłem decyzję i zakupię zestaw Shrimseta 30l

I mam do was takie pytanie: jakie roślinki proponujecie? Ale opiszę po kolei:):

Światło 11W 6400k

Woda: twarda

Planowana obsada: ok 8szt RedCherry, moze ok 3 szt CrislatRed(drogie u mnie 8-9zł sztuka), moze blue tiger? Może inne propzycje:) :?:

Podłoze raczej standarodowe tzn żwir bazaltowy 1-3mm granulacja

Korzeń.

Rybki: zastanawiam się nad neonkami zielonymi ok 7,8szt lub razbora maculata lub razbora karłowata. Moze inne propzycje rybek? :?:

 

I teraz jak mi się to widzi: 8-) :idea:

Na dnie ok 1/4 powierzchni kawałeczek trwawniczka z gałęzatki. pytanie 1. jak przymocować go do podłoza? :?:

Jakiś fajny nieduzy korzonek na nim albo gałęzatka albo jakiś mech? własnie do tego pytanie 2.? co lepsze i jak przymocować? :?::?:

Na pierwszym planie po prawej stronie obok trawnika jakaś roślinka pytanie3. Jaką proponuecie? która nie urośnie duza? do ok 10-12 cm? moze byc troszkę niższa? :?::?::?:

Na drugi plan gdzieś obok korzenia jakas większa roślinka? może po obu stronach korzenia? jakaś do 15 cm? pytanie 4. Jakie? :?::?::?::?:

Na trzeci plan jakaś też fajną roślinkę z jednej strony (bo po drugiej będzie filtr) jakąs większą zeby zasłaniało szybę, i sie rozrastałą na boki? pytanie5. Jaką ? :?::?::?::?::?:

 

Serdecznie proszę o jakieś propozycję:) i z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi:) ;) Liczę na was, jak w przypadku zakładania tanganiki ;) Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz twardą wodę to o crystalach i tigerach niestety możesz pomarzyć. To krewetki, które preferują raczej mięciutka wodę.

 

Jeśli chodzi o roślinki to przeglądnij zaaranżowane shrimp sety 30 (może z mistrzostw w Warszawie?) i podrzuć nam co ci się podoba bo roślin różnych jest maaaaaasa (do zerknięcia: http://www.aquaticplantcentral.com/foru ... er/all.php).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki bardzo:) a roślinki lepiej kupować w koszykach czy sadzić z sadzonek?

 

ps.

fajne roślinki: BACOPA AUSTRALIS, CRYPTOCORYNE PARVA, PARVIFLORUS PARVIFLORUS/leopard/blehera i inne zabienice?, oczywicie te ktore nie wymagają dobrego oswietlenia oraz są w miare latwe w uprawie

 

PS: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. //Atreyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rybki do 30l zaraz podeśle temat o krewetkach

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=19607&p=174518&hilit=szczupie%C5%84czyk+kar%C5%82owaty#p174518

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=45&t=10857

 

Ps. Lepiej sobie zrób tangane także jest ładna i ciekawa i potrzeba do niej twardej wody. ;)

 

Ps2. Do krewet trzeba miękkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz dolać wody ze starego baniaczka do nowego choć z 30% wlać ?? Gąbkę jak najbardziej możesz zmoczyć. Tego preparatu nie stosowałam ja używam AquaSafe i jestem zadowolona (uzdatniacz wody) nie pamiętam jaki to był preparat, ale kiedyś wlewałam (na start) szczepy bakterii i od razu ryby wszystko było ok, ale jeśli wlejesz starej wody z innego aqua to nie musisz wlewać ani uzdatniacza, ani szczepów bakterii :0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałym się jeszcze zapytać co to znacy jak krewetki chodzą po szybie i podchodzą pod tafle wody dosłownie na pare sekund a nastepnie normalnie spaaja na dno i tak kilka razy nawet. czy to moze oznaczac ze nie maja powietrza? ryby pływaja łądnie nie podpływaja pod tafle ani razu?

PS. Tlenu chyba nie pownno zabraknąc ponieważ mam sporą ilość roślin, filtr mam ustawione na min jest ruch tafli tylko nie lecą bąbelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się doradza wpuszczanie ryb do świeżego zbiornika po kilku dniach to tak to się kończy. Krewetki bardzo nie lubią leków. Jak możesz to wyłów neonki do osobnego, jałowego zbiornika (tylko napowietrzacz, bez podłoża, roślin, filtra, ryb się wtedy nie karmi) z napowietrzaniem i lecz je osobno! Podmieniasz wodę w akwarium z krewetkami? Ogranicz karmienie na czas dojrzewania zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam oddzielnego zbiornika:( lecze je w akwarium głownym niestety narazie karmić ich nie bede tylko najwzyej co drugi dzien krewetki narazie ok nic sie nie dzieje, moze są troszke mniej ruchliwe. mam nadzieje ze bedzie wszystko w porządku. czytalem tez ze choroba ta jest rownież w wodzie i ją tez trzeba"wyleczyc" takze nie wiem czy jak bym odłowił neonki to czy choroba by nie powrocila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie ryb w niedojrzałym zbiorniku może spowodować, ze ten zbiornik w ogóle nie dojrzeje. Problem w tym, ze preparaty lecznicze poza niepożądanymi mikroorganizmami wybijają też te pożądane.

 

Nie zapomnij o podmianach wody bo gdy nie ma kto zająć się związkami przemiany materii ryb (zwykle zajmują się tym bakterie których Ci brak) to akwarysta musi zadbać o jakość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...