Skocz do zawartości

Molinazja kołysze się i bardzo szamocze


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

litraż zbiornika 112l

kiedy zbiornik został założony/czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb dojrzewał 3 tyg. założony pół roku temu

rodzaj/model filtra/czy jest włączony cały czas włączony cały czas aqua-szut Turbo 750 włóknina

ilość/rodzaj roślin roślin jest tak średnio kryptokoryny, mech, rogatek, moczarki,gałęzatki

inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp. filtr z napowietrzaniem i grzałka 50W ale nie jest potrzebna ponieważ temp.w pokoju jest odpowiednia

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. czasami makro i mikro dieta urozmaicona brak preparatów

parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.) brak parametrów ale raczej dobra bo woda regularnie zmieniana oczywiście odstana ok 20h

temperatura w zbiorniku 23-24 st.C

jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra) co tydzień ok 30% wody na odstaną, czyszczenie filtra conajmniej raz w tygodniu

problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane) ryba pływa takimi skokami dodatkowo kołysząc się. Dodam że mam jeszcze inne molinezje i tak się nie zachowują a ona przed tym pływała dość majestatycznie tak jak reszta.

Dużo wachluje płetwami piersiowymi.

zdjęcie chorej rybki o zdj będzie trudno ponieważ aparat dość słaby a i tak żadnych objawów by nie było widać bo już dokładnie się przyjżałem

 

Czy to może być jakiś pasożyt, tylko jaki bo kiedyś w innym akwa mój gupik miał to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...