Skocz do zawartości

Danio... Samiec czy samiczka


Rekomendowane odpowiedzi

a to ze ma taki brzuch to normalne czy moze ikre bedzie skladac czy cos takiego???

 

 

Mod.Janusz--Edytuj posty i kolejny raz pisownia.

 

jeszcze dodam ze ta samiczka jak juz ustalilismy - za co dziekuje ciagle pływa za samcem a on sie jej chowa ale jak tylko go zobaczy to gania go po całym akwarium.... jaki moze byc tego powod??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam niezorientowanym,

że to nasz kolega z topicu viewtopic.php?f=43&t=39403

- akwa 25l, różowe kamyczki i zdychające rybki ;)

 

Zora89: ktoś Ci polecał przejrzenie:

viewforum.php?f=22

naprawdę polecam, ja już od 2 tygodni siedzę czytam i czuję że wiem

tylko 20% tego co powinienem mając akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdechła mi kolejna rybka przed chwila a reszta ciężko oddych tak ruszaja ustami.... niewiem jaki jest powod

A ja myślałem,że wiesz wszystko ;)

 

Opisz to akwarium.

Litraż/wymiary,parametry,filtracja/napowietrzanie,temperatura,obsada,podmiany wody itd.

litrów ok 25 wymiary 45x25cm 1 filtr temp 23stopnie obsada w tym momencie 2danio 3platki 1 glonojad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium mam okolo miesiaca ryby zostały wpuszczone do akwarium razam po wlaniu wody... a od 4 dni sie tak dziwnie zachowuja...

jeszcze jedna sprawa jakis tydzien temu kupiłem termometr do akwarium i okazało sie temp wody to ok 18stopni wiec kupiłem pokrywe z zarówka 60w i od tej zarowki woda sie mi nagrzewa do temp od 23-24stopni pokrywe zalozyłem i po tym czasie rybki zaczeły siedziec w jednym miejscu nie plywac a wczoraj zdechły mi jeszcze 2 gupiki tez tak ciezko oddychały... filtr HJ 411B Hmax 0,6m Qmax 300l/h

 

Mod.Janusz.

1---Dlaczego skasowałeś post w którym była informacja ode mnie o złej pisowni i przyznaniu ci ostrzeżenia?

2---Ciągle pisownia tragiczna ---przyznaję kolejne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok swiatlo zmienie.... testow nie mam. a filtr duzy ruch tafli wody wywoluje i widac takie małe kuleczki powietrza w wodzie jak sie światło świeci.... dałem filtr blizej powierzchni wody ok 1cm pod to jeszcze wiekszy ruch wody wywołuje....

 

Mod.Janusz----Powyżej zaznaczyłem ci coś co świadczy ,że możesz pisać poprawnie ,bo tak napisałeś ,tylko po prostu ci się nie chce i olewasz moje uwagi.

Przyznaje kolejne ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niedotlenienie odpada.

 

Zostaje choroba przywleczona ze sklepu,albo złe parametry wody(ale bez testów nie da się tego stwierdzić).

 

 

Moja propozycja,to zacząć od nowa(te rybcie i tak nie nadają się do tego zbiornika).

Tym razem najpierw poczytać/popytać na forum.

Zrestartować akwa,odczekać aż prawidłowo dojrzeje,następnie kupić odpowiednie do tego litrażu ryby(choć niewiele tego jest,ale jak nie masz funduszy/warunków na większe akwa,to coś dobierzesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rybki mi zdychają a najważniejsze dla mnie ma być poprawnie napisać Ć zamiast C....to może Cie zaskocze ale to nie jest w tym momencie rzecz na którą zwracam najbardziej uwage. a Ty wez moze dyktanda zacznij prowadzić jak Ci się nie chce mi pomóc to sie nie wypowiadaj bo są tacy którzy próbują mi pomóc np. sławek i jemu brak krseczki nie przeszkadza nad literka bo chce pomóc bo chyba po te jest to forum a nie do nauki pisania polskich znaków....

 

 

Mod.Janusz-Mało mnie to interesuje.Warunkiem rejestracji na forum jest akceptacja regulaminu.

6. Pisownia:

6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

6.3. Nie piszemy postów z wciśniętym klawiszem „caps lock”. Duże litery świadczą o krzyku, co nie jest tolerowane.

6.4. Podpis użytkownika nie może zawierać więcej niż 255 znaków, 8 linii tekstu, lub grafiki przekraczającej rozdzielczość 600x200px (szer. x wys.)

6.5. Grafika wklejana do tematu nie może być większa niż w rozdzielczości 800x600 pikseli.

W nagrodę otrzymujesz kolejne ostrzeżenie za pisownię i odpoczynek za ilość ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niedotlenienie odpada.

 

Zostaje choroba przywleczona ze sklepu,albo złe parametry wody(ale bez testów nie da się tego stwierdzić).

 

 

Moja propozycja,to zacząć od nowa(te rybcie i tak nie nadają się do tego zbiornika).

Tym razem najpierw poczytać/popytać na forum.

Zrestartować akwa,odczekać aż prawidłowo dojrzeje,następnie kupić odpowiednie do tego litrażu ryby(choć niewiele tego jest,ale jak nie masz funduszy/warunków na większe akwa,to coś dobierzesz).

 

I koniec tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...