Skocz do zawartości

[126L] Malawi


kuba097
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr : AquaEL Fzn-3 (2 gąbki jako wkład)

Ogrzewanie : Atman 150W

Oświetlenie : 2 x 18W day light

Napowietrzanie: Napowietrzacz resun

podłoże: piasek kwarcowy + żwirek biały 1-2mm < z tyłu pod piachem>

Dodatki: kamienie + tapeta< będzie jutro> a w planach tło strukturalne

 

 

Na razie jedno zdjęcie Pyszczaków ;) w jutro postaram się wrzucić zdjęcie całego akwa.

Jakoś kiepska bo zdjęcie z kom;)

post-7895-13685166189819_thumb.jpg

post-7895-13685166190251_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widać na tym zdjęciu, ale wydaje mi się, że całość jest całkiem przyzwoita. Zapewne brakuje Ci jeszcze do wyglądu mojej malawki :mrgreen: , ale też od czegoś zaczynałem :lol: Filtr będziesz musiał kupić mocniejszy, najlepiej kubełkowy, bo ten Ci nie wyrobi. Wystarczy chińczyk np. HW-302, mam u siebie i działa wyśmienicie na ten litraż, więc polecam :) Nie napisałeś jakie to pyszczaki.

Zapraszam do obejrzenia moich pysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaję mi się że filtr nie wyrobi ;)

AQUAEL FILTR VERSAMAX FZN-3 ZEWNĘTRZNY

Moc: 9,8 W

Wydajność: 1200 l/h

Akwarium: 80-300 l

 

Myślę że taki na razie w zupełności wystarczy, tylko muszę dokupić ceramike i będzie ok;d

A co do pysków to szczerze mówiąc zapomniałem nazwy :zamieszany: Miały być saulosi ale sprzedawca powiedział że te rosną mniejsze i będą lepsze do tego litrażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bąble znikną przy następnej podmianie wody ;) a i tak ich nie używam tylko włączyłem do zdjęcia :D

 

A to przepraszam, pomyliłem z Fan3. Nie widziałem zdjęcia całego baniaka, więc to dlatego :P A pyszczaków mniejszych niż saulosi nie ma, więc coś Ci pan sprzedawca wkręcił :P

No nie wiem znam gościa bo często z nim gadałem a ma pojęcie o pyszczakach ;)

Miał mi książkę pokazać ale zapomniał może pojadę w następny wtorek i się dowiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przyjemne akwarium, choć za małe, a sam to stwierdzisz gry ryby urosna i zaczna sie bić miedzy soba =]

mechanika masz a gdzie biofiltr?! nie wyobrazam sobie akwarium z pyszczkami bez pomocy filtra zewnetrznego, parametry wody beda koszmarne, mimo czestych podmian. uczymy sie na bledach, sam zdecydujesz sie na biologa. tym czasem pozdrawiam, mam nadzieje ze sauloski sie wybrawia w dobrych proporcjach, ja kupilem 8 z tego polowe to samce polowe samice. musialem oddac 2 samce zeby sie nie pozabijaly =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało widać na tym zdjęciu, ale wydaje mi się, że całość jest całkiem przyzwoita. Zapewne brakuje Ci jeszcze do wyglądu mojej malawki :mrgreen: , ale też od czegoś zaczynałem :lol:

Nie ma to jak skromność.

 

A tak przy okazji to obydwa akwaria wyglądają bardzo, bardzo podobnie...

 

Niekoniecznie do końca pozytywnie ale w takim maluchu ciężko poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemne akwarium, choć za małe, a sam to stwierdzisz gry ryby urosna i zaczna sie bić miedzy soba =]

mechanika masz a gdzie biofiltr?!]

A myślisz że kaskada z gąbką nie prowadzi filtracji biologicznej?

Jak najbardziej prowadzi, FZN3 ma wkład dużo większy niż nowe największe wewnętrzne, to że i tak może nie wystarczyć to inna historia. Oczywiście, kubeł byłby bardzo mile widziany i...w cenie FZN3 można było kupić kubeł.

Mało widać na tym zdjęciu, ale wydaje mi się, że całość jest całkiem przyzwoita. Zapewne brakuje Ci jeszcze do wyglądu mojej malawki :mrgreen: , ale też od czegoś zaczynałem :lol:

On zaczął lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Filtr kupiłem od kumpla za 20 zł :D więc wątpie bym kupił kubła w takiej cenie;)

ale wszystko przede mną a kubeł jest w planach na najbliższe 2 miesiące;)

aktualnie mam 3 samce i 5 samic;) także 1 samca chce oddać i myślę że będzie ok.

Jutro postaram się wrzucić fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że FZN-3 nie wyrobi przy malawi, no chyba że będą dwa pyski :P. Aktualnie ma:

Filtracja biologiczna:

Unimax 250

- 4 kosze wypełnione AQUAEL Biocera Max UltraPro 1600,

- UV 4/24h,

- przepływ ustawiony na 50%

 

MiniKani 120

- 2 kosze wypełnione AQUAEL Biocera Max UltraPro 1600,

- 2 kosze z grysem koralowym,

- skimmer JBL TopClean,

- maksymalny przepływ.

 

Filtracja mechaniczna:

FZN-3

- 2 kosze z gąbkami,

- maksymalny przepływ.

 

I parametry się ustabilizowały. Fakt, że to wszystko z 112L bo jak wcześniej pisałem moje malawi stanęło na głowie przez brak pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...