Skocz do zawartości

siwa woda


giovy885
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam akwarium 120 litrowe i od paru tygodni mam dosyć spory problem z woda. Jest siwa,nawet nieraz az biała jakby w akwarium była mgła zamiast wody i dodatkowo na szybach narasta jakiś dziwny biały osad, który po usunieciu powraca. Płukanie żwirku nie pomogło,preparaty na algi również nie, środki ze związkami do użyźniania wody również nie dały efektu. Już nie wiem co może być tego przyczyną. Oprócz tego rośliny mi giną na potęgę. Jeżeli ktoś wie coś na ten temat proszę o rade. Pozdrawiam

 

 

Kahl: jesteśmy na polskim forum akwarystycznym, więc posługujemy się językiem polskim, z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bym chciała się dowiedzieć takich rzeczy:

- wymiary i litraż akwa,

- czy akwarium dojrzewało z włączonym filtrem prze około 2-4 tyg bez rybek,

- czas i intensywność oświetlania akwarium (jakie świetlówki, ile godzin dziennie),

- jaki masz filtr i czy działa 24h na dobę,

- jakie masz roślinki oraz ich ilość,

- jakie rybki oraz ilość,

- czy stosujesz Co2, nawozy, jaki pokarm dla ryb i jaką ilością je karmisz,

- jak często podmieniasz wodę i ile,

- w miarę możliwość testy wody: PH, GH, KH, NO2, NO3.

 

Kiedy akwarium zostało założone już wiemy, pytanie od kiedy zaczął się Twój problem i ile już on trwa.

 

 

Jak możesz wstaw najlepiej zdjęcie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi teraz przychodzi do głowy to to że może masz bardzo twardą wodę i w wyniku zakwaszania wytrącił się ten biały osad. Ale niewiem czy wogóle było coś takiego robionego w akwarium. Więc to tylko teoria skąd mógłby pojawić się biały osad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W odpowiedzi na powyższe pytania :

-wymiary 81,5/38/52,5 ,120 litrów

-akwarium było około 4 tygodni bez rybek z włączonym filtrem,

-oświetlenie włączam około 7 rano do godz. 22

-philips aquarell dwie sztuki 39W

-filtr wewnętrzny Elite Jet Flo

-rośliny które mi pozostały : Anubias Bartera oraz Hygrofila Błotna

-rybki : 3 Skalary, 6 Gurami Dwuplamiste, 5 sumików albinosów oraz 3 glonojady Zbrojniki

-pokarm Ichtio- Vit Tropical, dwa razy dziennie daje im robaki(czerwone ,cienkie i dlugosci okolo 5 mm) tutaj nazywaja sie Tropical Larves Pro (mieszkam w Danii)

- wodę podmieniam przynajmniej raz w miesiącu około 30%

- co do testów jeszcze nie robiłam, ponieważ dotąd było wszystko wporządku

- nawóz to Aqua Art Planta Gainer Uniwersalny

 

Problem trwa już od 6 tygodni. Naprawdę nie wiem jak z nim sobie poradzić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozdoby sztuczne masz w akwarium? Chodzi mi głównie o jakieś zamki domki i itp wykonane z jakiegoś, powiedzmy, gipsu. Ewentualnie czy są muszle w akwarium. Dobrze było by znać parametry wody. W moim zoologicznym jest możliwość przyniesienia wody w słoiku i sprawdzenia parametrów wody testami. Biorą za to symboliczne pieniądze. Jak nie masz testów pomyśl o tym, może u Ciebie w sklepie też jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się też dorzucę do pytania.

Od kilku dni mam to samo jedynie to że nie pojawia sie na szybach ten osad.

Mam akwa 200l i filtr kubełkowy eheim 650l/h.

w akwarium są skałki czy może być to od tego (e skałki te takie kruche płaskie co jak się mocniej uderzy to się rozwalają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

taki ciekawy temat i żadnych odpowiedzi???

dołożę się ... mam ten sam problem w 2 akwariach.... jedno 25l ... nie znam tam parametrów wody............ bo tam hoduje ślimaki i krewetki i moczarkę.... jako pokarm dla moich pyszczaków które są w drugim akwarium..........

drugie to 240l .... filtr tetra ex700 + kaskada FZN-3

oświetlenie 54W bluecoral... (podoba mi się ten niebieski klimat... )

akwaria stoją już jakieś pół roku........

na szybie małego jak i dużego od dłuższego czasu pojawia się biały nalot w postaci mikro nitek..... jak ja je szczotką to one za godzinę wracają...

na początku były one tylko w dużym w okolicy wylotu małego filterka który napowietrzał wodę...

teraz mam to i w małym....

dodam że woda jest też jakaś mętna biaława nie przejrzysta.....

raz na jakiś czas jest przejrzysta.... ale nie wiem dlaczego.... :)

na wlocie od tetry i fzn-3 założone prefiltry..gąbkowe......

nie wiem co jest powodem tego wszystkiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do autora

Na pewno masz za mało roślin za długo świecisz.

Jeżeli wytrącenie w wodzie i na szybach są nieożywione (np. wytrącony wapń) to powodem może być za duża twardość wody i ew jej zakwaszanie.

Woda może zmętnieć (zrobić się mleczna) po podmianie (kwaśna woda i dolewka twardej). Po dodaniu nawozu. U mnie zmętniała po dodaniu węgla w płynie, a także po dodaniu żelaza (na roślinach pojawił się jakby osad - kożuszek)

 

do azja49

masz za małą filtrację Tetra ma przepływ z 300 l/h a te nitki to jakieś żyjątka. Przyjrzyj się im dokładnie i spróbuj zobaczyć ich kształt. Z tego co piszesz pojawiają się przy wylocie filtra, a więc w miejscu gdzie jest dużo tlenu i żarełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz ozdoby czy kamienie niepewnego pochodzenia mogą one się utleniać w wodzie co powoduje ich rozpad.

Np. piaskowiec jak jest nieodpowiedni to zaczyna nasiąkać wodą, po czasie zaczyna się rozpuszczać i zamętniać wodę.

 

Jeśli wszystko z tym masz ok. to sprawdź drugą rzecz - napowietrzanie (wg. mnie ważniejsze do filtracji)

Jeśli napowietrzanie jest słabe w tedy giną bakterie nitryfikacyjne i często pojawia się mleczna woda związana właśnie z zakwitem pierwotniaków

 

Jeśli napowietrzanie jest ok. (działa wydajnie 24h/dobę) to pozostaje jeszcze kwestia przekarmienia ryb. Czyli tak jak piszą przedmówcy - zakwaszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...