Skocz do zawartości

Jak oświetlać te rośliny - Prośba WIELKA o pomoc


H2athor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Chciałbym prosić o pomoc, lub konsultacje w sprawie oświetlenia mojego akwarium, gdyż nie jestem do końca przekonany, czy oświetlenie i jego czas jest właściwie dobrany.

 

Akwarium o wymiarach 130x50x50

Filtracja - Unimax 700

CO2 - bimbrownia - (zestaw z butlą przyjedzie z polski w styczniu)

 

Rośliny :

Echinodorus schlueteri

Anubias barteri nana

Hydrocotyle dissecta lub Hydrocotyle vulgaris - do końca nie jestem pewien która to

Micranthemum umbrosum

Cabomba caroliniana

Ammannia gracilis - Amania wysmukła

Elodea Michx - Moczarka

i jakieś 2 gatunki traw o stosunkowo sztywnych długich liściach ( nie mam pojęcia jak się nazywają, )

 

Obsada:

2 x Skalar

5 x Kirysek Panda

3 x Kosiarka (Grubowarg Syjamski)

3 x Pielęgniczka Ramireza (1+2)

3 x Gurami dwuplamisty

2 x Gurami złote

2 x Colisa lalia

8 x Otocinclus affinis

 

Oświetlenie

 

- 2 x 36W T8 ( 1 x JUWEL High-Lite Nature + 1 x JUWEL jakiś świecący na czarwonawy kolor)

- 2 x 54W T8 (2 x JUWEL Day Lite)

wszystkie świetlówki posiadają odbłyśniki

 

Świetlówki ułożone są, począwszy od tylnej ściany akwariun w następującej kolekności:

- 1 x 54W

- 1 x 36W

- 1 x 54W

- 1 x 36 W

Łączny czas świecenia to 12 godzin, z tym że zapalaja się stopniowo. tzn. że wszystkie palą sie około 4 godzin, po czym stopniowo się wyłączają ( tak jak światło słoneczne w czasie dnia.)

Parametry wody w normie, wydaje mi się że mam jakby lekki zakwit - woda klarowna, ale coś mi wygląda jakby do tych 300L wody ktoś dodał 1 kieliszek mleka - może jestem przewrażliwiony :)

 

Co do kondycji roślinek. to niby rosną, ale wydaje mi się że mogły by więcej

 

I tutaj mam pytanie do Was czy:

1. takie oświetlenie i jego czas są odpowiednie dla roślin które obecnie posiadam

2. czy powinienem zmienić czas i intensywność oświetlenia

3 czy jeśli zwiększe oświetlenie to nie pojawi się jakiś zakwit lub inne okrzemki

 

W oczekiwaniu na pomocne opinie pozdrawiam Was Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...