Jump to content

obsada 150 l baniaka

Miden
 Share

Recommended Posts

Witam , chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych ode mnie o to jaką zrobić obsadę w takim akwarium. Bardzo chciałbym paletki albo jakiś rodzaj pielęgnic, ale wiadomo ze akwarium jest zbyt małe chociaż może jakieś mniejsze pielęgniczki? O to co chce postaram się w nowym akwarium za którym się powoli rozglądam (300-500 l).

http://i53.tinypic.com/2dazozm.jpg - prymitywny zarys kształtu z wymiarami , troszkę mogłem się walnąć bo ono jest dobrze opakowane a dopóki będzie stało w garażu to je tak zostawiam żeby nikt mi w nie nie puknął czy coś.

Szczupak: Pisownia!

N to już z nowo poznanym kolegą chyba ustaliłem wszystko , napiszcie co o tym sądzicie , wymiary akwarium macie wyżej:

-5 kirysków pand

-6 otosków

-20 neonów czerwonych

-kakadu 1+3

podłoże-piasek

oświetlenie - belka oświetleniowa 60w

rośliny:anubiasy , nurzańce itp czyli mało wymagające

grzałka z termostatem 100w

filtr dokładnie o taki : http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-502-d ... 69394.html

Do tego jakiś większy ciekawy korzeń o ile uda mi się zmieścić coś ciekawego do tego mojego małego akwa , kokosy , liście. Od jutra zaczynam pracować.

Tylko że już widzę poważny problem w mojej miejscowości poziom sklepów zoologicznych nie jest zbyt ciekawy i nie ma tam za dużo asortymentu nie wiem jak zbiorę tą obsadę w taki sposób żeby nie była schorowana ani inne takie.

Czy na 150l mogę mieć 2 parki ramirezek? Ciągle zastanawiam się nad głownymi domownikami mojego baniaka reszta już jest pewna ale kakadu jakoś do końca mnie nie przekonuje i chyba zmienię decyzję i zamienię je na coś innego ale teraz pytanie na co?

Dzięki bardzo za sugestię , wezmę to pod uwagę. Ty mi lepiej powiedz jak rozwiązać problem braku asortymentu (rybek w mojej okolicy ; d)

No niestety nie ma innej opcji jak przejażdżka na giełdę albo do jakiegoś zoologa, w którym będą te gatunki.

Czy na 150l mogę mieć 2 parki ramirezek?

Tak.

Ciągle zastanawiam się nad głownymi domownikami mojego baniaka reszta już jest pewna ale kakadu jakoś do końca mnie nie przekonuje i chyba zmienię decyzję i zamienię je na coś innego ale teraz pytanie na co?

No jeżeli Ramirez to nie Kakadu, więc musisz zdecydować.