Skocz do zawartości

[112] Roślinniak - djlazy


djlazy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przeczytałem na opakowaniach, że:

 

nawóz makroelementowy ( N, P, K, e202, e300) saszetkę należy rozpuścić w 500ml wody RO. podawać 2,5ml na 100 litrów. [2,5 ml tego roztworu podniosą w akwaium 100 litrowym zawartość NO3 o 1,5ppm, PO4 o 0,15ppm i K o 1,5 ppm]

 

nawóz mikroelementowy (B Cu Fe Mn Mo Zn e202 e300) saszetkę rozpuścić w 500ml wody RO. Podawać 3ml na 100 litrów. [3ml tego roztworu podniosą w akwarium 100 litrowym zawartość Fe o 0,045ppm. W przypadku braku Fe, dawkę zwiększyć]

 

 

I jak to ugruźć? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym radził zacząć nawozić solami - patrz poradnik Łorena.

 

Tutaj nie dość, że jakieś małe stężenie pierwiastków ( potrzebujesz 15 NO3, 1,5 PO4, 30 K, ok. 0,4 Fe) To tworzą się takie cyrki jak u Ciebie, że masz bardzo dużo jednego pierwiastka (PO4) a brak pozostałych + to posiada jakieś konserwanty nie wiadomo czy nie szkodliwe dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem wczoraj podmianę.

 

Podałem dawkę makro 12ml i mikro 10 ml.

 

Z ciekawości dziś zrobiłem pomiar NO3 i PO4.

 

NO3 dziś wskazało mi ok 5 mg/l

PO4 natomiast jak zawsze ten sam kolor - między 3 a 5.

 

Mnie się wydaje, że co bym nie zrobił, PO4 zawsze takie będzie :( W przyszłym tyg spróbuje podmiankę zrobić z RO

 

 

Tutaj zdjęcie jak wyglądają skale pomiarowe zooleka. KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po prawej stronie, w samym rogu na pierwszym planie dałbym jakąś niską roślinkę ciemnolubną.

Minusem jest chyba to że akwarium wcale nie wygląda na 112l, bardziej dałbym mu gdzies ~50l. Tam w okolicach dyfuzora CO2 dałbym jeszcze nurzańca.

Lewa strona nie jest taka zła, zawsze musi być miejsce które bedzie bardziej przyciągać uwagę, w tym akwarium jest to niewątpliwie korzeń z micro. Jednakże wracając do lewej strony to zamiast hydrocotyle leucocephalla z przodu, dałbym tam lepiej hydrocotyle sp japan a tamtą wrzuciłbym gdzieś indziej ( mniejsze listki znacznie powiększą optycznie akwarium).

W środek dałbym sagittarię subulatę, może uda Ci się stworzyć z niej trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, tylko mnie oczy mylą, czy trawnik z gałęzatki ma kolor troszkę inny niż głęboka zieleń? Liście anubiaska widzę, że coś obrosło - spróbuj glona wyeksmitować za pomocą najtańszej miękkiej/średniej szczoteczki do zębów.

Dałbyś radę wstawić zdjęcie od frontu, a nie tak z góry ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...