Skocz do zawartości

155L i coś nowego czyli Tanganika


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do nowego baniaka. Obecnie mam standardowe 74L czyli roślinki, Bojki, Otoski, Galaxy itd ...

 

Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i chcę założyć nowy baniaczek. Wymiarowo jest nietypowy bo ma 120x36x36 czyli jakieś 155L.

 

Tak po przemyśleniach, przeglądaniu internetu doszedłem do wniosku że spodobał mi się biotop Tanganika.

 

I tutaj mam pytania:

 

1. mniemam że wielkościowo ryby z tego biotopu potrzebują przestrzeni do pływania, więc ile i jakich rybek mogę trzymać w moim przyszłym baniaczku, przypomnę że długość wynosi 120cm, nie chciałbym się ograniczać tylko do jakiejś pary tylko kilka sztuk

 

2. czy jako filtr mogą służyć kubeł Tetra EX700 + wewnętrzny Aquael Turbo 350 (bo takowe posiadam), co nawrzucać do filtra w kosze i w jakiej kolejności patrząc na przepływ wody, natomiast filtr wewnętrzny ma od dołu gąbkę a później zbiorniczek w którym jest keramzyt i co zamiast niego można wrzucić czy np. potłuczone muszle?

 

3. jak sprawa z temperaturą w takim akwarium bo gdzieś musiałem przeoczyć tą informację, tzn jaki zakres temperatur ryby z tego biotopu preferują

 

4. z roślin to czytałem że w sumie pistia, nurzaniec albo rogatek, czy coś jeszcze co jest łatwo dostępne?

 

5. żarełko, co najlepiej polecacie rybciom żeby były zdrowe

 

6. oświetlenie - tutaj jest pokrywa ze standardowymi świetlówkami, czy to starczy czy trzeba coś zmieniać

 

 

To chyba na tyle, jak coś sobie jeszcze przypomnę to dam znać.

 

Zaznaczam że póki co przymierzam się dopiero do tego biotopu. Jeżeli się okaże że przerośnie mnie fakt utrzymywania tego baniaka (czas jaki potrzebuję na jego utrzymanie = praca/dziecko/inne rzeczy), to pozostanę przy zwykłym roślinniaku jak mam obecnie.

 

Widzę że temacie dobrze obcykany jest "Pley" więc liczę na Twoją pomoc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...