Skocz do zawartości

[60L] neony + otoski + red chery. Co dołożyć?


Frakir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam akwarium 60L, dość już zarośnięte, a w nim:

14 neonów inesa

2 otoski

4 red chery (kreweta w ciąży więc pewnie będzie więcej)

3 helenki

i mnóstwo ślimaków.

 

Chciałbym dołożyć jeszcze jakieś rybki, ale takie żeby mi krewetek nie pozjadały i nie rozmnożyły się na potęgę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup z 4 otoski, i z 3, albo 4 krewetki RC.

Do tego masz do wyboru gupiki endlera(nie mnożą się jak normalne gupiki), mogą być jeszcze prętniki karłowate 1+1, albo ramirezki 1+1(możesz trafić na spokojne osobniki, albo na takie które wytną w pień krewetki)

Prętnika karłowatego trzymamy w haremach 1+2/3 a nie w parach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek raczej kupować na razie nie będę, poczekam ile się wykluje i przeżyje (cały korzeń mam w jajkach).

Otosków miałem 6, 4 padły w ciągu tygodnia, te które zostały są już 3 tygodnie - więc mam lekkie opory przed kupowaniem kolejnych.

 

Prętniki karłowate nie podobają mi się.

 

albo ramirezki 1+1(możesz trafić na spokojne osobniki, albo na takie które wytną w pień krewetki)

Fajna alternatywa :|. Podobnie powiedział mi gościu w akwarystycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoski najlepiej kupować od akwarystów hobbystów, lub tych którzy je sami rozmnożyli ;)

Kup te kilka krewetek, bo prędzej czy później będziesz musiał dokupić "świeżą krew", ja u siebie mam już więcej niż 12 krewetek ;) jeżeli nie chcesz dużo wydawać to kup je na allegro w swojej okolicy.

 

Możesz mieć jeszcze 1+2 bojownika, tylko nie wiem jak się zachowa z krewetkami, chociaż słyszałem, że neony mogą go podgryzać.

 

Jest jeszcze dużo rybek do takiego litrażu, ale musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie bojek neonki ;)

W związku z tym że akwa jest małe, chciałem dobrać takie rybki żeby żyły ze sobą we względnej zgodzie. Obecnie jest spokój: krewetki, neony i otoski zlewają siebie nawzajem.

Dodaj może parkę ramirezy nie zjedzą ci krewetek :D

albo ramirezki 1+1(możesz trafić na spokojne osobniki, albo na takie które wytną w pień krewetki)

No to na forum są 2 sprzeczne opinie ;)

 

Czy gupiki endlera są spokojnymi rybami? Tak jak pisałem, chciałbym zachować RC przy życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odwrotnie bojek neonki ;)

W związku z tym że akwa jest małe, chciałem dobrać takie rybki żeby żyły ze sobą we względnej zgodzie. Obecnie jest spokój: krewetki, neony i otoski zlewają siebie nawzajem.

Dodaj może parkę ramirezy nie zjedzą ci krewetek :D

albo ramirezki 1+1(możesz trafić na spokojne osobniki, albo na takie które wytną w pień krewetki)

No to na forum są 2 sprzeczne opinie ;)

 

Czy gupiki endlera są spokojnymi rybami? Tak jak pisałem, chciałbym zachować RC przy życiu :)

Gupiki endlera to spokojne rybki :)

Spokojnie możesz trzymać tam 2+4 ;)

Pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada :?:

14 neonów

6 otosków

krewetki RC

helenki

mnóstwo innych ślimaków

i (mam nadzieję) para prętników karłowatych

Twoje prętniki to 2 samce :)

Jesteś pewny? W sklepie prosiłem o parę, nie znam się tak bardzo żebym potrafił takie rzeczy weryfikować... Sprzedawczyni powiedziała że to ostatnia samiczka.

Lepsze fotki samych rybek:

http://imageshack.us/photo/my-images/443/005gpm.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/718/006rvj.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie neonki .Niestety dwa samce .

Neony Inessa.

 

Grrr. Nie sądziłem, że w tak podstawowej kwestii nie będę mógł zaufać sprzedawcy. Jak teraz poszukałem, to rzeczywiście różnica między płciami jest znaczna.

Link

 

Czy sklepy mają w zwyczaju przyjmować rybki z powrotem, w przypadku takich pomyłek? Dzisiaj już zwróciłem uwagę że większy prętnik ciągle goni mniejszego, teraz wiem dlaczego :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...