Skocz do zawartości

czy te rośliny giną??


GKgoro2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dnia 05-11-2011 zalałem, można powiedzieć moje pierwsze akwarium, wodą.

Od tego czasu obserwuję, iż zasadzone tego dnia roślinki marnieją, ryby mam zamiar wprowadzić na początku grudnia.

akwarium 60x30x30

Podłoże - CZARNY GRYS BAZALTOWY 1-3, oraz na środku trochę żwiru kwarcowego jasnego 2-3.

Oświetlenie - T8 15W (świeci 12/24h)

filtr - WEWNĘTRZNY 600 l/h JP-013 z zamatowaną deszczownicą. (na powierzchni wody widać biały osad?)

grzałka 100W - utrzymuje 25 C

pH około 7, innych testów nie przeprowadzałem i raczej ich w tym momencie nie przeprowadzę.

środki jakie użyłem przy zakładaniu akwarium dnia 05-11-2011 wszystko firmy SERA.

SERA AQUATAN 15 ml

SERA FLORE PLUS 4 tabletki umieściłem w glebie

SERA FLORENA 15 ml.

oraz, codziennie od 05-11-2011 SERA DAYdrops 6 kropli co 24h

 

Co może się dziać z roślinkami ?? Czy można je uratować?? Może to naturalny proces ??

 

PROSZĘ O POMOC !!

fotki poniżej:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jeszcze dodam iż, zakupione rośliny to:

Hygrophila polysperma 2 sztuki

Hygrophila difformis sztuk 2

Vallisneria rubra sztuk 1

Cryptocoryne tropica sztuk 2

Alternanthera splendens sztuk 1

Microsorium pteropus sztuk 1

CLADOPHORA AEGAGROPILA sztuk 2

POGOSTEMON STELLATA SZTUK 1

Justicia schimperi sztuk 3

zakupu dokonałem przez sklep internetowy.

 

-----------------------

 

tu widok akwarium w całości ??

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=99&t=39145

 

 

 

Nie pisz czerwoną czcionką.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta odpowiedź - brak CO2, światła i mikro oraz makroelementów.

co robić? czekać?

akwarium ma 4 dni.

światła?? zestaw jest nowy.

 

Co do CO2 w młodym, małym akwarium yyyyyyy. delikatnie mówiąc opinie :google: są na ten temat podzielone. :shock:

 

 

sprecyzuje pytanie. Panikować, czy czekać?? Od założenia minęły 4 dni. Może akwarium same sobie poradzi z problemem?

proszę o odpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest nowy ale niektóre rośliny potrzebóją więcej światła niż to ze standardowych zestawowych lamp.

Jak dodać oświetlenie do standardowej pokrywy 60x30 WROMAK?, nie mam obycia z elektrycznością.

Nie ma oświetlania T8 30w 44cm??

 

Morze coś takiego jak Aqua Art Carbo CO2 w płynie pomorze??

 

Może inne "uzdatniacze" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam z firmy SERA zestaw CO2: nie mogę dodać zdjęcia, ale wygląda to tak - mały plastikowy pojemniczek na przyssawki, zasysa się go tuż przy tafli wody, do niego wrzuca się "musującą" pastylkę z CO2 (wygląda jak takie ludzkie wapno musujące ;) ). Może warto coś takiego zakupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to masz kkiepskie podłoże, proponuję dodać aqua substrte II+ - troche zasyfi ci wodę ale filtr oczyści w 24h, Torba kosztuje ok 80 zł, i piszą ze jest na 40 l. ale jak wrzucisz calość to zazieleni ci się akwarium, ja dodałam jedną torbę na 300l i na jakiś rok powinno trochę pomóc. Co do oświetlenia to masz b. słabe (standardowe). Polecam połączyć np. power glo z life glo jedna dla ryb (power) jedna dla roślin (life). poszukaj odpowiednikow na allegro bo są tańsze, ja do swojego kupiłam np http://allegro.pl/swietlowka-philips-30 ... 52206.html i http://allegro.pl/sylvania-aquastart8-3 ... 79341.html i zapłaciłam ok 50 zł, ale przy dobrym oświetleniu musisz mieć co2 bo cię glony wykończą (oczywiście podane świetlówki są do mojego akwa)

A jaką masz temperaturę w baniaczku?

Czy po wyjęciu z koszyczka dobrze oczyśsciłeś korzenie z waty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam z firmy SERA zestaw CO2: nie mogę dodać zdjęcia, ale wygląda to tak - mały plastikowy pojemniczek na przyssawki, zasysa się go tuż przy tafli wody, do niego wrzuca się "musującą" pastylkę z CO2 (wygląda jak takie ludzkie wapno musujące ;) ). Może warto coś takiego zakupić?

Do CO2 mam za słabe światło (tak czytałem), pokrywy nie mam zamiaru "przerabiać" gdyż "akwa" stoi w tzw. salonie.

myślę teraz o wymianie roślin, tych które nie dają rady.

 

i tu pytanie: :help:

- jakie to roślinki?

Najlepiej Azja, pytam o roślinki które potrzebuję światła mniej niż 0,5w/l a najlepiej mniej niż 0,3w/l :zamieszany:

Chodzi mi o takie które rosną na wysokość 20-30 cm, chcę osadzić boki i tył.

Oraz dwie na front akwarium, ładna :D rosnąca 10-15 cm o małych wymaganiach przypomnę.

 

Już za 2 tygodnie chce kupić pierwsze rybki (teraz po akwa "śmigają" 2 ślimaki) - więc czas nagli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest nowy ale niektóre rośliny potrzebóją więcej światła niż to ze standardowych zestawowych lamp.

Jak dodać oświetlenie do standardowej pokrywy 60x30 WROMAK?, nie mam obycia z elektrycznością.

Nie ma oświetlania T8 30w 44cm??

 

Morze coś takiego jak Aqua Art Carbo CO2 w płynie pomorze??

 

Może inne "uzdatniacze" ??

wymień standrdowe świetlówki np. na

1.http://allegro.pl/swietlowka-t8-sylvania-15w-865-44cm-6500k-i1928411579.html

2. w aukcji podpowiadają jaką mają propozycję do tej świetlówki (Najlepsze efekty w połączeniu ze świetlówkami Philips Aquarelle, Sylvania Grolux, Sylvania Aquastar), ALE jeśli nie będzie co2 to się zaglonisz...

Za długo też nie świeć (ok.8-10h, u mnie 8h od roku i jest ok)

Mi to zajęło ok 5 min :google: i allegro

 

Proszę nie pisać CAPSEM.

Edytuj posty.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...