Skocz do zawartości

Zmiana obsady 72l


koonop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mój zbiornik stoi od maja. Do tego czasu skompletowałem już troche rybek a mianowicie:

 

3x skalary (najnowszy nabytek)

3x kirysek spiżowy (po dwóch tarłach)

2x kirysek albinos

2x kosiarki

koło 50szt. krewetek - mieszanka Red Cherry i Babaulti

 

Zrobiłem błąd kupując skalary - przyznaje sie bez bicia- ale strasznie sie na nie napaliłem. Będą one do sprzedania (Warszawa, Legionowo), cena nie za duża (dałem za nie 30zł, urosły od tego czasu). Ale teraz czas na pytanie. Co zamiast skalarów jako "rybki główne"? Podobają mi sie razbory klinowe, czy będą pasować do obsady? Ile sztuk mógłbym umieścić w moim zbiorniku? Nie muszą być koniecznie te razbory, chętnie wysłucham innych propozycji. Dodam, że lubię w miarę unikalne rybki (neonki, gupiki - od razu odpada).

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś propozycje, smiało piszcie. Myśle, że warto było by oddać również dwa albinosy i dokupić dwa spiżowe, bo niestety te dwa rodzaje kirysków nie trzymają sie razem.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosiarek to również się zgodzę. Kupiłem je w sklepie u siebie w mieście, bo potrzebowałem "glonożerce" (tak przynajmniej zapewniał mnie koleś w sklepie). Jak się okazuje nie jedzą glonów, porosły, ganiają po zbiorniku i niszczą rośliny.

 

Co zamiast tych kosiarek? Jakiegoś zbrojnika może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosiarek to również się zgodzę. Kupiłem je w sklepie u siebie w mieście, bo potrzebowałem "glonożerce" (tak przynajmniej zapewniał mnie koleś w sklepie). Jak się okazuje nie jedzą glonów, porosły, ganiają po zbiorniku i niszczą rośliny.

 

Co zamiast tych kosiarek? Jakiegoś zbrojnika może?

zbrojnik do 72 l za duzy. może być za to aż 6 otosków, Ładne są i czyszczą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...