Skocz do zawartości

Dziwaczna molinezja MB


Renn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam akwa 25l. Gdy go kupiłam od razu po 5h zadomowiłam w nim rybki

Filtr jest mały i chodzi w dzień- w nocy i w czasie karmienia zostaje wyłączony.

Skład akwa:

3x gupik

2x mieczyk

3x molinezja

2x danio (lamparcie i pręgowane)

2x czarna tetra

1x glonojad żółty (zbrojnik złoty).

Wiem, że mam przerybienie ;) .

Mam 3 rośliny:

1x ludwigia

1x trawa morska

1x hydrofilia.

Używam pokarmu Tetra Ichtio-vit. Średnia temp. to 22 stopnie celsjusza. Co 3-4 tyg. zmieniam wodę, filtr czyszczę co tydzień,odmulam w czasie podmiany wody.

Problem polega na tym, że moja molinezja (Black Molly) jest żywa i aktywna. Od tygodnia jest dziwnie ospała, leży na roślinach tuż przy powierzchni, ma apetyt. Czy to jest jakaś choroba? A może jest w ciąży?

Niestety zdjęć nie mogę wstawić,bo zapodział mi się gdzieś kabel.

Proszę o pomoc :help::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście przerybione, ale o tym wiesz. Poniżej kilka takich małych zastrzeżeń ode mnie:

 

Po pierwsze: Twoje akwarium nie dojrzało. 5h to o wiele za mało, nawet jeśli dodałaś jakieś biostartery (o czym nie wspominasz).

Po drugie: po co wyłączasz filtr? Syfek ci się cofnie, jeśli go tak zostawiasz. Nawet kiedy w nocy szumi, da się przyzwyczaić. Na mnie to działa kojąco :)

Po trzecie: czy masz jakieś napowietrzanie?

Po czwarte: nie za zimno?

Po piąte, dodatkowo: może powinnaś dokupić jakieś zróżnicowane jedzonko? Naprawdę nie kosztuje tak dużo.

Po szóste: czy Twoje rośliny są na tyle gęste, żeby tworzyć dostatecznie dużo kryjówek?

Po siódme: chyba dobrze by było, jakbyś podmieniała co tydzień tak 15-20% wody.

 

Nie chcę się wymądrzać, bo jestem zielona jak algi ze ścianek, ale sugeruję, że to choroba. Dopasuj objawy do tych z kompendium chorób w dziale chorób. Napisz, czy coś zmieniło się w jej wyglądzie zewnętrznym. Może wtedy ktoś będzie w stanie Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rybki nie przekraczają 3 cm.. :ugeek: A poza tym ja je hoduje jako "przedszkole". Kupuje rybki i mam je prze 2- 3 miesiące aż staną się duże. Później ze sprzedawcą (jest zaufany i nie wciska kitu) robimy wymianę, ja mu daje większe rybki w zamian za to dostaję np. bojownika, glonojada (mam 2 akwa) i maluchy. Kupiłam grzałkę (teraz temp. 24), wrzuciłam im rureczniki i inny pokarm ;) a rośliny mam baaardzo gęste. Molly się nie zmieniła (ma apetyt)

Sami zobaczcie. :arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...