Skocz do zawartości

Oświetlenie do krewetkarium oraz rośliny do niego


keraj27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem sobie prawię, że kostkę 30x30x35 . Za przykrywkę będzie robić szybka. Mam pytanie co byście polecili za oświetlenie do takiego baniaka żeby można było to jakoś zamocować (z nóżką czy coś)? ; o jakiej mocy ma być taka lampka żeby mchy i inne roślinki dobrze rosły bez nawozów?Jaki czas będę musiał świecić na dzień oraz ile wat ma mieć to oświetlenie? Oraz zależało by mi aby było długotrwałe to oświetlenie. Jakie polecicie roślinki do takiego zbiornika. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tak małego akwarium poleciłbym ci moduł aquaela 11W (montowane do szyby akwarium). Na mchy powinno to spokojnie wystarczyć. Czas świecenia to ok 10h. Jakie dasz roślinki to już twoja sprawa, ja polecałbym ci wszelkiego rodzaju mchy i mikrozoria. Rośliny łodygowe nie będą miały problemu z bazaltowym podłożem. Co do nawozów, wszystko wychodzi w praniu. Rośliny same pokażą braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupię pewnie tego decolight'a 11 w .Mchy pokupuję je pewnie w następnym tygodniu bo baniak dopiero dobije do mnie. Bo jeżeli dobrze się orientuje to mchy mogę posadzić właściwie od razu, a krewetki wpuścić po 2 tygodniach tak? Jakie mchy byś proponował? Chciałbym też korzeń tylko nie wiem z jakiego drewna zakupić i czy obsadzać korzeń czy mocować mchy do kamieni czy czegoś tam. Np rogatek dałby radę z tą lampką?Bo mi się podoba a wiem, że może rosnąc klasycznie jak i pływać sobie,a i czy te roślinki też ogarną przy tej lampce : glossostigme eleocharis mały heniek ?Trawniki by się fajnie myślę zrobiło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj mchu zależy tylko i wyłącznie od twojego gustu. Rośliny sadzisz przy starcie a żywe zwierzęta wpuszczasz gdy zbiornik się ustabilizuje. Rodzaj korzenie nie ma większego znaczenia. Mchy możesz mocować żyłką. Rogatek da radę, ale o roślinach trawnikowych niestety możesz jedynie pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawniki nawet z nawożeniem nie dadzą rady przy takim świetle?Bo myślę o jakimś nawozie ewentualnie jak już będę bawić się w te mchy. Chce zrobić ładne krewetkarium aby mieszkańcy czuli się dobrze. Filtr mam hbl 301 oraz grzałkę z termostatem więc myślę, że dadzą radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hejka :) podepnie się do tematy gdyż pasuje do moich pytań :)odpaliłem właśnie krewetkarium mam w nim małe sadzonki Limnofili bezszypułkowej kokosa jako kryjówkę, baniak ma 20l oświetlenie 25w zwykła żarówka na mały gwint i tu są moje pytania:

1. Czym najlepiej obsadzić kokosa bo chce zrobić z niego wielką zielona kule. Myślałem o Jawa

2. Czy ktoś spotkał się z żarówka energooszczędna dającą taka moc bo ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Praktycznie każdy mech ładnie obrośnie kokos, jeżeli chcesz uzyskać ładną w miarę uformowaną kulę to proponowałbym pelie albo subwassertang.

2. Wystarczy spojrzeć w allegro, takie żarówki są dostępne. Sprawdź tylko temp barwową ( najlepiej ok 6500K ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...