Jump to content

jaki filtr do mojego 112litrów?

ziele_37
 Share

Recommended Posts

witam ekspertów. zwracam sie do Was prośbą o pomoc. Otóż zakupiłem ostatnio zestaw na allegro http://allegro.pl/akwarium-80x35x40-pro ... 78691.html z tą różnicą że z filtrem Hailea BT-700. Akwarium stoi już zalane od dwóch tygodni jednak zaczalem sie zastanawiać nad zmianą filtra gdyż ten z zestawu za bardzo szaleje, wytwarza zdecydowanie za duży prąd, rośliny sie kładą i uginają pod naporem wody, dla sprawdzenia wpuscilem tez ostatnio pare gupików i rybkom ciezko sie pływa w przynajmniej w połowie akwarium. Próbowałem wszystkich koncówek, podwoiłem też ilość otworów w deszczownicy co troche uspokoiło prąd wody ale nie wystarczająco.

Jako że jestem początkujacym akwarystą nie chce ładować za dużo kasy w akwarium ( przynajmniej narazie ) poczytałem ostanio troche na forum i pomyślalem o zakupie zewnętrznego filtra HW-302, mam odpowiednio dużo miejsca pod czy obok stolika z akwarium.

W akwarium planuje hodować ok 3 par gupików, 10 neonów innesa, 3 glonojady, 6 kirysów lamparcich, ok 6 gurami, i pare bojowników (a może samca z dwoma samicami) i to by było na tyle czy filtr HW byłby optymalnym rozwiązaniem do takiego akwarium z taką obsadą?

Dodam pare fotek obecnego stanu z filtrem hailea.

Prosze o pomoc

pozdrawiam

post-11014-13685166037314_thumb.jpg

post-11014-13685166037672_thumb.jpg

post-11014-13685166037985_thumb.jpg

a o Mini Kani 120 jeszcze nie wiem za wiele ale teraz rzuciłem na allegro to nie jest on troche słabszy od HW-302? zaraz poczytam o nim na forum i wciąż czekam na opinie :)

Kup nowy HW ktry kosztuje ok 120zł z przesyłką i wkładami. Nie baw się w używki bo nie wiadomo co ci wcisną

Możesz też powiększyć znacznie otwory w deszczowni,ale jak jest zbyt krótka możesz

dokupić plastikową dłuższą rurę pasującą do otworu w filtrze(nawet jak będzie mniejsza to podgrzej ją i jakoś wejdzie),samodzielnie nawiercasz symetrycznie otwory i kierujesz ją ku górze,to rozwiąże kłopot z nad filtracją.

Nie ma potrzeby kupowania innego filtra.