Skocz do zawartości

Pompka/Napowietrzacz samoróbka...


Zucek99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość, jestem zapalonym terrarystą i myślę o hodowli krewetki/raka. Myślę o akwarium ok.10l i w związku z tym muszę mieć jakiś napowietrzacz, jako, że będzie to małe akwarium więc myślę o samoróbce.

Więc:

1. Czy może to być taka pompka(przerobie ja aby się trzymała na wodzie(przylepki itd)i dodam dłuższy wężyk)?

2. Czy mogę ją przerobić w ten sposób na napowietrzacz?

Z góry dziękuje i pozdrawiam!

EDIT: Zapomniałem się zapytać czy będzie ona się sprawdzać na 4 akmulatorkach AA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzacz... Ci potrzebny jest filtr a nie napowietrzacz. Proponował bym Ci kupić akwarium 25 litrów bo w 10 litrach to nie powalczysz...będą same problemy i szybko akwarystyka Ci zbrzydnie. Jeśli chcesz mieć krewetki to proponuje Ci kupić filtr wewnętrzny na 25zł i Kawał gąbki i zrobić sobie filtr hamburski.

 

Jeśli nie dysponujesz teraz żadnymi funduszami to zaczekaj, uzbieraj...powoli, a później kup sprzęt, nie kombinuj ze sprzętem robionym na stronie "spryciarze.pl" szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze lepiej kupić napowietrzacz czy tez filtr niz takie samo róbki

szkoda ze przesylki nie sa darmowe bo bym wam mogl wysylac grzałki filtry i napowietrzacze bo u mnie w robocie tego sporo jak i u mnie w pewnicy mam chyba 3 filtry 2 napowietrzacze jeszcze grzalki i inne pierdola juz nawet do domu tego nie znosze bo mi nie tzreba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - myślisz że to podziała dłużej niż 5minut? Nowa małą pompka napowietrzająca kosztuje 15zł

 

Ja tak myślę ja zrobiłem sam pompę tylko z 10 razy większą i działa do dzisiaj.

 

Jedyny problem jaki jest to załatwienie chłodzenia silnika ale idzie to rozwiązać za pośrednictwem miedzianej rurki.

 

Silnik tamten jest za słaby i łopatki są za mało szczelne względem obudowy co wiąże się ze stratą ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - myślisz że to podziała dłużej niż 5minut? Nowa małą pompka napowietrzająca kosztuje 15zł

 

Ja tak myślę ja zrobiłem sam pompę tylko z 10 razy większą i działa do dzisiaj.

 

Jedyny problem jaki jest to załatwienie chłodzenia silnika ale idzie to rozwiązać za pośrednictwem miedzianej rurki.

 

Silnik tamten jest za słaby i łopatki są za mało szczelne względem obudowy co wiąże się ze stratą ciśnienia.

 

W takim razie powiedz jak mają się koszty budowy takiej samoróbki, takiego napowietrzacza do napowietrzacza za 15 czy tam 25 zł ze sklepu?

Kolejna sprawa - estetyka, wydajność...?

 

Jest sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny :D

Wygrzebałem w necie i na allegro ten oto napowietrzacz (ACO-2201) jest on dość tani a zależy mi na kasie :P

I mam pytania:

Czy on jest cichy?

Czy się go umieszcza w wodzie?

Czy się szybko nie "rozpadnie" (jest dosyć tani więc wszystkiego się można spodziewać :P )

Pozdrawiam!

 

Ja witam po raz pierwszy i mam nadzieję,że jako mod ostatni.

Jeżeli od napisania ostatniego posta nie upłynęły 24godziny,to używamy opcji Edytuj.

Tym razem tylko upominam-Sławek121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nie mam tego robić?

Czyli mam szukać filtru napowietrzającego czy jak??

PS jak bym dał trochę większe akwarium to mógłbym trzymać tam krewetki i raka marmurkowego??

Bez kitu po co ta dyskusja?

Prawie każdym filtrem można natlenić akwarium :shock:

Mógłbyś,ale wątpię czy z rakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...