Skocz do zawartości

rozmnażanie brzanek sumatrzańskich


GeGo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłem do mojego zbiornika 5 szt brzanek sumatrzańskich. Oczywiście na 200l 5 szt to mało.

 

Od kiedy można rozmnażać te brzanki i co dokładnie im potrzeba, jakiego zbiornika? Jak ? Itd.

 

 

Za odpowiedź :szukaj::google: dziękuje, bo:

1. Szukałem w opcjach na forum, ale znajdowało mi tylko obsady 20 30 szt w baniakach i temat brzanki vs skalary.

2. Myślę, że to jest forum, a tu powinno się opowiadać i skoro nie znalazłem tematu o rozmnażaniach brzanek w dziale rozmnażanie to powinno być taki temat dla innych.

 

 

Znalazłem coś wreszcie w google:

 

W optymalnych warunkach chętnie przystępują do tarła. Brzanka sumatrzańska rozrzuca ikrę i bardzo chętnie ją zjada. Do tarła wybieramy osobniki które wcześniej dobrały się w pary. Mech jawajski doskonale nadaje jako miejsce do składania ikry, a następnie rozwoju narybku. Dorosłe osobniki nie wpływają pomiędzy mech, dlatego młode są relatywnie bezpieczne. Do rozmnożenia najodpowiedniejsze jest specjalne akwarium tarliskowe. Powinno ono mieć około 30 litrów pojemności z wodą miękką i krystalicznie czystą, na dnie którego umieszczona została siatka ochronna. Po rogach akwarium powinny zostać umieszczone rośliny, które dadzą schronienie przed zbyt natrętnymi zalotami ze strony samca. Zaraz po złożeniu ikry odławiamy parę tarliskową. Wykluwanie ikry odbywa się po około 36 godzinach od jej złożenia. W ciągu następnych około pięciu dniu wiszą przylepione do szyb, liści roślin czy też innych elementów wnętrza akwarium. Następnie zaczynają skakać po akwarium w poszukiwaniu pożywienia. Możemy je karmić larwami solowca, wrotkami oraz ugotowanym żółtkiem jaja kurzego. Po około 2 tygodniach osiągają ponad 1 cm oraz zaczynają się pojawiać charakterystyczne prążki.

 

A więc tak:

 

Do tarła wybieramy osobniki które wcześniej dobrały się w pary.

Jak to poznać?

Ja mam 5 szt., 3 zielone, 2 w paski czarne.

 

Da rade je rozmnożyć?

 

 

Jak wygląda ikra brzanek?

A ja jeszcze proszę tych co mają jakieś doświadczenie własne o rozmnażaniu tego gatunku to bardzo bym prosił.

 

 

 

mod.- Pisownia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem... w sumie tez znalazłem kilka, ale mi chodzi o jakieś rady od was, nie z poradników, czy ktoś już z was rozmnażał brzanki??

 

Drugie pytanie to czy jak mam 2 brzanki w czarne paski i 3 zielone czy one ze sobą coś ten tego czy nie?

Trzecie pytanie to: jak mam rozróżnić, że dwie ryby się sobą interesuje bardziej niż inne, bo one ciągle w grupie pływają jednakowo.

 

 

 

mod.-Ostrzeżenie za pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak jest napisane wyżej, brzanka sumatrzańska zjada własną ikrę, a więc i tak nie może być wraz z nią w jednym akwarium.

Określ płeć ryb, mniej więcej zobacz , które trzymają się razem bardziej niż inne, jednak jeśli to takie trudne, przenieś je wszystkie do mniejszego akwarium...( 40, 50l )

Stwórz im odpowiednie warunki do rozmnażania ( akwarium dobrze natlenione, z dużą roślinnością )

Poczekaj aż złożą ikrę i przełóż je spowrotem do ogólniaka.

Ikra to małe , białe jajeczka.

 

Można krzyżować różne ich odmiany :))

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...