Skocz do zawartości

moje 60l i porady.


kaali91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem akwarium ze wszystkim co widac na zdjęciach, chcę zrobić mała rewolucje w nim i czekam na porady i ciekawe pomysły. Jestem początkujący więc prosze o wyrozumiałość i propozycje dla tego poziomu.

 

:arrow: 60 litrowe akwarium

:arrow: Oświetlenie 2x15W

:arrow: grzałka 60W

:arrow: filtr ciężko mi okreslić bo jest stary.

:arrow: podloże: nie wiem jakie sa tego nazwy ale koloru białego i czarnego.

:arrow: parametry wody: PH-7.5, GH-16, KH-12

:arrow: Obsada: gupiki, 2 samiczki i jeden samiec. bardzo biednie i trzeba by było to zmienic, ale chce pozostac przy gupikach, tylko dodac cos do nich.

:arrow: Roślinność: brak, sa tylko 3 sztuczne roślinki. Chciałbym to zmienic, na proste roślinki ktore nie sa wymagajace.

 

post-10599-13685166026902_thumb.jpg

 

post-10599-13685166027459_thumb.jpg

 

post-10599-13685166027855_thumb.jpg

 

Kupiłem gupiki miesiąc temu i z niecierpliwoscią czekam na małe rybki. Nie wiem kiedy one będa ale mam nadzieje ze się pojawia za jakis czas.

 

Prosiłbym o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokupisz ryb dokup roślin i obsadź nimi zbiornik.Oprócz usunięcia ozdoby,zmieniłbym też podłoże na jednolite(ciemne).Oświetlenie masz niezłe do wzrostu roślin.W połączeniu z bimbrownią i odpowiednim nawożeniem można by osiągnąć fajne efekty.Rośliny łodygowe na tylnej ścianie,te zasugerowane wyżej na drugi plan i może jakiś trawniczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowie sie jeszcze nad obsada, a jakis pomysl jesli chodzi o rozmieszczenie, podloze, i scenerie akwarium?

To zależy co się podoba.Czy jakiś biotop konkretny,może akwarium typowo roślinne.Jeżeli powiesz,w którą stronę zmierzasz wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć.Zaczynałem od ogólnego.Teraz postawiłem BW.W czarnych wodach się zakochałem podpatrując tu na forum różne akwaria.

W zależności od typu akwaria jaki wybierzesz będą różne podłoża,oświetlenie,aranżacje, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto obsada:

8x danio lamparci lub pręgowany

4x molinezja ostrousta

5x sumik z rodzaju otocinclus [otocinclus affinis]

3x gupik endlera

8x razbora klinowa

jak chcesz to zamiast razbór możesz kupić 10 sztuk neonków. 8-) [/color][/color][/color]

Na danio i molinezje za małe akwarium.

Otosek to rybka stadna. Min 6 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co się podoba.Czy jakiś biotop konkretny,może akwarium typowo roślinne.Jeżeli powiesz,w którą stronę zmierzasz wtedy łatwiej będzie coś podpowiedzieć.Zaczynałem od ogólnego.Teraz postawiłem BW.W czarnych wodach się zakochałem podpatrując tu na forum różne akwaria.

W zależności od typu akwaria jaki wybierzesz będą różne podłoża,oświetlenie,aranżacje, itp.

 

co do typowo roslinnych to chyba nie za bardzo jak na mnie,. mam za male doswiadczenie. Mnie "kreci" cos bardziej ogolnego.

 

I spodobał mi sie bardzo pomysl zeby bylo na czarno hehe

 

Chce nabyc powoli dosiwdczenie dlategop chce zeby to nie byly rybki i roslinki za bardzo wymagajace, poniewaz chce zeby sie dobrze czuły a nie meczyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokupisz ryb dokup roślin i obsadź nimi zbiornik.Oprócz usunięcia ozdoby,zmieniłbym też podłoże na jednolite(ciemne).Oświetlenie masz niezłe do wzrostu roślin.W połączeniu z bimbrownią i odpowiednim nawożeniem można by osiągnąć fajne efekty.Rośliny łodygowe na tylnej ścianie,te zasugerowane wyżej na drugi plan i może jakiś trawniczek.

o co dokladnie chodzi z "bimbrownia"? mzoe jakiis link co do tego zebym sie dowiedział czegos wiecej na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim dokupisz ryb dokup roślin i obsadź nimi zbiornik.Oprócz usunięcia ozdoby,zmieniłbym też podłoże na jednolite(ciemne).Oświetlenie masz niezłe do wzrostu roślin.W połączeniu z bimbrownią i odpowiednim nawożeniem można by osiągnąć fajne efekty.Rośliny łodygowe na tylnej ścianie,te zasugerowane wyżej na drugi plan i może jakiś trawniczek.

o co dokladnie chodzi z "bimbrownia"? mzoe jakiis link co do tego zebym sie dowiedział czegos wiecej na ten temat.

viewtopic.php?f=40&t=17368&p=344361&hilit=bimbrownia#p344361

Używaj opcji "szukaj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokaldnie restart, chcialbym to porzadnie i ladnie zrobic. zeby moc sie pochwalic pieknym baniaczkiem a nie tym co mam teraz, bo wiem ze to nic specjalnego.

 

a co do obsady ryb?

 

myslalem zeby miec te gupiki poniewaz mi sie podobaja i czekam az mi sie rozmoza te 3 sztuki. i chcialbym to nich dodac jakies rybki typu glonajad. jakie by odpowiadały moim warunkom w akwarium i parametrow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...