Jump to content

Nowe oświetlenie do akwarium.

kamil18c
 Share

Recommended Posts

Takimi to nie oświetlisz 30l.

Zeby zrobić akwarium 112l na ledach to trzeba wydać z 300zł.

A oszczędność w energi nie będzie aż tak duźa.

Aby oświetlać ledami trzeba dać kolor biały zimny , czerwony i niebieski oraz biały ciepły dla lepszego widoku.

Ta. Bo ja widzę, że się znasz.

Zwykłymi ledami teoretycznie da się oświetlić akwarium ale potrzebował byś ich tak dużo, że w praktyce nie będzie Tobie się chciało polutować wszystkich w jedną całość.

Osobiście polecam diody mocy 3W http://allegro.pl/dioda-mocy-power-led- ... 58325.html ponieważ one są kilkanaście, a może i nawet kilkadziesiąt razy bardziej wydajne od zwykłych diod led z tamtej żarówki.

Znam kilka akwariów co oświetlane są diodami mocy i roślinki mają się całkiem, całkiem. Osobiście może zrobię takie rozwiązanie w moim małym akwarium jeśli mi się roślinki rozrosną.

Montując diody mocy trzeba pamiętać o porządnym radiatorze, a jeśli jest to pod pokrywą należy zrobić chłodzenie za pomocą wody z akwarium.

Cena za jaką byś takie coś zrobił to tak +/- 150zł.

• 2 weeks later...

Jeżeli oswietlenie chciałbyś dać w pokrywę to ta zarówa sie nie nadaje. Niby jak ? Przecież ona świeci przed siebie a nie jak zwykla żarówka której swiatło rozchodzi się we wszystkie strony.

Musiałbys zamontować ją od góry to wtedy tak.

Aby oświetlić akwarium ledami trzeba użyć power ledów.

Lecz nie koniecznie można zastosować taśmy led smd są tańsze . I dać tam kolory takie jak biały ciepły , biały zimny , czerwony i niebieski .

Ten sposo napisany wyżej jest lepszy. Ponieważ nie trzeba chłodzenia diód tak jak przy power ledawch 3 wat. I jest tańsze. S'Sayan za 150 zł nie oświetlisz 112l power ledami. Ja patrzyłem i koszt to minimum 200 zł , lecz trzeba dodać jeszcze modernizacje pokrywy.