Skocz do zawartości

Nowe oświetlenie do akwarium.


kamil18c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takimi to nie oświetlisz 30l.

Zeby zrobić akwarium 112l na ledach to trzeba wydać z 300zł.

A oszczędność w energi nie będzie aż tak duźa.

Aby oświetlać ledami trzeba dać kolor biały zimny , czerwony i niebieski oraz biały ciepły dla lepszego widoku.

 

 

Ta. Bo ja widzę, że się znasz.

 

 

Zwykłymi ledami teoretycznie da się oświetlić akwarium ale potrzebował byś ich tak dużo, że w praktyce nie będzie Tobie się chciało polutować wszystkich w jedną całość.

 

Osobiście polecam diody mocy 3W http://allegro.pl/dioda-mocy-power-led- ... 58325.html ponieważ one są kilkanaście, a może i nawet kilkadziesiąt razy bardziej wydajne od zwykłych diod led z tamtej żarówki.

 

Znam kilka akwariów co oświetlane są diodami mocy i roślinki mają się całkiem, całkiem. Osobiście może zrobię takie rozwiązanie w moim małym akwarium jeśli mi się roślinki rozrosną.

 

 

 

Montując diody mocy trzeba pamiętać o porządnym radiatorze, a jeśli jest to pod pokrywą należy zrobić chłodzenie za pomocą wody z akwarium.

 

 

 

Cena za jaką byś takie coś zrobił to tak +/- 150zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby oświetlić akwarium ledami trzeba użyć power ledów.

Lecz nie koniecznie można zastosować taśmy led smd są tańsze . I dać tam kolory takie jak biały ciepły , biały zimny , czerwony i niebieski .

Ten sposo napisany wyżej jest lepszy. Ponieważ nie trzeba chłodzenia diód tak jak przy power ledawch 3 wat. I jest tańsze. S'Sayan za 150 zł nie oświetlisz 112l power ledami. Ja patrzyłem i koszt to minimum 200 zł , lecz trzeba dodać jeszcze modernizacje pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...