Skocz do zawartości

Czy mogą być 2 filtry w jednym akwa?


zsajbs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż planuję zakup akwa 50x25x30, i dołączony w zestawie będzie Hanza HJ 111B, jednak planuję kupić po prostu Aquael Fan 1 Plus, gdyż Hanza z tego co czytałem nie jest zbyt dobra. Teraz mam pytanie, czy te dwa filtry mogą ze sobą współgrać w jednym akwarium? Hanza ma deszczownicę, która będzie przydatna do poruszania taflą wody a Aquael sam w sobie jest lepszym filtrem, więc, czy nic nie stoi na przeszkodzie, by mieć te dwa filtry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 54 litrach by móc używać bezproblemowo filtr węwnętrzny musisz mieć niewiele rybek i dużo roślin inaczej parametry wody będą bardzo niestabilne, ideałem jest jakiś filtr kubełkowy ale kaskada całkiem się sprawdzi, ja w 50 litrach miałem właśnie kaskadę całkowicie wypełnioną bio ceramiką a na rurkę ssącą miałem nałożoną gąbeczkę, która robiła filtrację mechaniczną i działało to doskonale. Jeśli się uprzesz na coś do środka to sprzedaj co masz i kup fluval u2 gdyż jest niesamowicie cichy i łączy w sobie filtracje i mechaniczną i biologiczną , chodzi oto ,że są 3 wkłady dwie identyczne z gąbkami i włókniną i jeden wypełniony ceramiką. Gąbki się czyści naprzemiennie co jakiś czas a ceramiki się całkiem nie rusza a więc ma się zawsze dojrzały filtr niezależnie od czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dalej nie wiesz czy mogą być dwa filtry w akwarium?

Mogą ;) ktoś chce to może dołożyć i jeszcze więcej.

Tam Ci jeszcze o współgranie chodziło i poruszanie taflą wody.To co miałeś na myśli chyba podział obowiązków między filtrami.

Więc; zrobisz jak zechcesz,każdy filtr wciąga wodę i nie zależnie od wkładów (oczyszcza ją mechanicznie i biologicznie)pomijając kwestie wydajnościowe,cenowe i pozostałe.Znaczy Twój układ jest dozwolony lub bierzesz pod uwagę to wszystko co Ci koledzy napisali wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jeden filtr ale o stopień wyższy niż dedykowany do rozmiaru akwarium i będzie dobrze.

 

Przy dużych akwach można gdybać czy jeden filtr czy 2.

 

Ja spotkałem się z dwoma filtrami EX 700 tetry osobiście mam o stopień większy JBL kubełek z przedłużoną deszczownicą.

 

Jeden filtr ale to od ciebie zależy czy wewnętrzny czy jakaś kaskada. Na co tam możesz i chcesz sobie pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...