Skocz do zawartości

[Poecilia] Rozmnażanie


onet12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam. Piszę w sprawie gatunku Poecilia. Słyszałem i czytałem wiele mitów na temat rozmnażania międzygatunkowego i stąd moje pytanie: Czy Waszym zdaniem można skrzyżować Gupika Pawie Oczko z Molinezją Złotą?

Opis zachowania:

 

a) Gupik: Samiec nie wykazuję (w przeciwieństwie do drugiego, młodszego samca Pawie Oczko) większego zainteresowania żadną z 2 potencjalnych partnerek (Pawie Oczko i Endlerka), za to bardzo ciekawi go samiczka Molinezji Złotej.

 

b) Molinezja: bardzo spokojnie usposobiona, towarzyska, nie przeszkadza jej zachowanie Pawiego Oczka. Jest jedyną reprezentantką swojego gatunku w moim akwarium.

 

Czy mogą te rybki się ze sobą skrzyżować? (Jeśli tak się stanie potwierdzę te pogłoski, jeśli nie - zdementuję.)

Piszcie swoje opinie na ten temat.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że można :)

7. Krzyżowanie międzygatunkowe.

Jest możliwe, ale tylko w obrębie danego rodzaju - przykładowo można skrzyżować gupika i molinezje, ponieważ należą do rodzaju Poecilia, to samo tyczy się mieczyka i platki które to zaliczamy do rodzaju Xiphophorus. Krzyżówki między różnymi rodzajami nie występują, przykładowo nie skrzyżuje się gupika i mieczyka ze względu na zbyt dalekie pokrewieństwo.

Hybryd międzygatunkowych nie polecam tworzyć, a powstałych przypadkowo krzyżówek nie puszczać dalej "w obieg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...