Jump to content

[Poecilia] Rozmnażanie


onet12
 Share

Recommended Posts

Serdecznie witam. Piszę w sprawie gatunku Poecilia. Słyszałem i czytałem wiele mitów na temat rozmnażania międzygatunkowego i stąd moje pytanie: Czy Waszym zdaniem można skrzyżować Gupika Pawie Oczko z Molinezją Złotą?

Opis zachowania:

 

a) Gupik: Samiec nie wykazuję (w przeciwieństwie do drugiego, młodszego samca Pawie Oczko) większego zainteresowania żadną z 2 potencjalnych partnerek (Pawie Oczko i Endlerka), za to bardzo ciekawi go samiczka Molinezji Złotej.

 

b) Molinezja: bardzo spokojnie usposobiona, towarzyska, nie przeszkadza jej zachowanie Pawiego Oczka. Jest jedyną reprezentantką swojego gatunku w moim akwarium.

 

Czy mogą te rybki się ze sobą skrzyżować? (Jeśli tak się stanie potwierdzę te pogłoski, jeśli nie - zdementuję.)

Piszcie swoje opinie na ten temat.

 

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

Strzel se z gumy od majtek w oko zamiast takimi głupotami się zajmujesz. Po za tym użyj forumowej szukajki. Był taki temat. Podejrzewam że ludzi na forum nie bawią takie eksperymenty. Niewielu ludziom chce się oglądać ryby pokroju pielęgnic papuzich...

 

Takie moje zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście, że można :)

7. Krzyżowanie międzygatunkowe.

Jest możliwe, ale tylko w obrębie danego rodzaju - przykładowo można skrzyżować gupika i molinezje, ponieważ należą do rodzaju Poecilia, to samo tyczy się mieczyka i platki które to zaliczamy do rodzaju Xiphophorus. Krzyżówki między różnymi rodzajami nie występują, przykładowo nie skrzyżuje się gupika i mieczyka ze względu na zbyt dalekie pokrewieństwo.

Hybryd międzygatunkowych nie polecam tworzyć, a powstałych przypadkowo krzyżówek nie puszczać dalej "w obieg".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...