Jump to content

[54l] A. Viejta + N. simulans


andrreto
 Share

Recommended Posts

Akwarium dojrzewało 3 tygodnie. Pojawiły się pewne problemy z roślinami i co2, ale o wszystkim wspomnę w swoim czasie na starcie wygląda to tak. Do doprawienia jest sporo, wszystkie uwagi bardzo mile widziane.

 

Wymiary:

60 x 30 x 30 + pokrywa

 

Oświetlenie:

2 x 15W Opti Plant firmy Diversa

 

Filtracja:

-filtr kubełkowy: Hanza HW-302

-temperatura wody miedzy 25 - 27 st

 

Podłoże:

- żwir ziarnistość 2-4mm - około 10-15kg

- substrat Tetra Plant - 2,8kg

 

Nawożenie:

- ? (do opracowania)

 

 

Rośliny:

Pistia stratiotes

Rzęsa wodna

Moczarka kanadyjska

Nurzaniec

Subwasser

reszta do identyfikacji

 

Obsada:

1+1szt. A. Viejita

12szt. Neon simulans

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Teraz pozwolę sobie poruszyć pierwsze kwestie co do których mam watpliwości.

 

1) Bimbrownia.

Zrobiłem ją po raz pierwszy lecz nie wiem czy działa poprawnie. To co sprawia, że mam watpliwości to woda która znajduje się w rurce oraz dyfuzorze. Czy ona powinna tam być? Czy może powinnienem mocniej naciągnąć ja na dyfuzor? Teraz wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

2) Rośliny.

Stan kilku niestety nie jest najlepszy. W związku z tym proszę o dobór jakiegoś nawożenia które poprawiło by obecny stan rzeczy bądź informacje o to co powinienem zmienić. Akwarium na etapie dojrzewania było oświetlane przez 12-14h. Przedziały czasowe były dośc nie regularne ze wzgledu na moja prace. W najbliższym czasie zaopatrze się w regulator czasowy który pozwoli to ustabilizować. CO2 jest od tygodnia. Z nawozów jakie mam obecnie (lecz nie stosuje w tyym zbiorniku) to K2SO4 oraz makro i mikro AQUA Gainer. Część roslin nie umie zidentyfikować baż mam wątpliwości więc prosze o informacje co to jest.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Bimbrownia klasyczna 2 butelki 1,5l w jednej zacier w drugiej woda na końcu dyfuzor Nano firmy aqua art. Wszystko połączone wężykami o średnicy 4-5mm. Rozumie, że wody tam być nie powinno? W takim wypadku rozumie, że płytka atomizera nie przepuszcza wody i jedynie nieszczelny wężyk może powodować to co jest obecnie?

 

Co do Viejit to zdaje sobie doskonale sprawę, że to najprawdopodobniej mieszanka. Przed ich zakupem sporo o nich czytałem więc jestem mniej więcej na bieżąco a nazwy Viejita używam dla uproszczenia nazewnictwa :)

 

Poproszę o podpowiedzi w sprawie roślin. Wcześniej nie wspomniałem, ale moczka pistia i rzęsa rosną bardzo dobrze, moczarka miała nawet po 2-3cm przyrostu na dobę. Najgorzej prezentuje sie natomiast "trawka" z którą nigdy wcześniej nie miałem problemów. Pomiary parametrów z przed kilku dni to ph 6,5 i twardość ok. 12-14 stopni niemieckich. Korzystałem ze starych niedokładnych testów.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcie mogę zrobić i pokazać ale nie wiem czy to pomoże. Za jakiś kwadrans umieszczę zdjęcia w tym poście.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

W butelce nr.1 jest zacier składający się z 2 szklanek cukru i ok.40g drożdży piekarskich. Mam pewne wątpliwości co do jakości drożdży. Kupiłem je jakiś tydzień wcześniej i pojawiła sie na nich pleśń. Zeskrobałem ja przed dodaniem drożdży do zacieru. Może to ma znaczenie? Wszystko zalane ciepłą wodą ok 1L całość zajmuje. W butelce nr.2 znajduje się czysta woda. węże uszczelniłem sylikonem akwarystycznym zęby nie było przecieków. Obecnie w butelce nr.2 bąbel gazu pojawia się co około 1-2sek. Nie wiem czy butelki powinny być bardzo twarde pod wpływem wydzielającego się dwutlenku węgla, ale jeśli tak to takowymi nie są. Z góry dzięki za wszystkie rady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...