Skocz do zawartości

Prętnik Karłowaty


manekp95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ludziska:)

Borykam się z pewnym problemem. Przedwczoraj z ogólniaka wyłowiłem parkę prętników do akwa 80L. Tem. 28stopni. ph -6, oświetlone, filtr fluval 2plus. W akwarium kilka pływających roślinek. Wczoraj rano samiec zaczął budować gniazdo, postanowiłem ułatwić mu sprawę i z oczka wyłowiłem liść lilii obrośnięty glonami. Tak mu się to spodobało, że do teraz buduje pod nim gniazdo i oto moje pytania:

1. Czy to normalne, że tak długo buduje gniazdo?

2. Czemu cały czas goni samicę?

3. Może wyciągnąć z oczka jeszcze trochę glonów( zauważyłem, że z tego robi gniazdo)

4. Kiedy mogę się spodziewać tarła?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź:)

Pozdrawiam:)

 

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie są w trochę mniejszym akwarium, ale w sumie to bez różnicy.

1. Tak, to normalne, prętniki potrafią budować dość spore gniazda wystają one nawet 2 cm nad powierzchnia wody.

2. Bo to tarło, samiec w czasie tarła nagania samicę by złożyła ikrę. Po złożeniu ikry może być dość agresywny, więc gdy już samica złoży ikrę to lepiej ją wyłów.

3. Prętniki budują gniazdo z pływających glonów i przyczepiają je do pływających liści, więc dobrze by było wyłowić jeszcze parę liści.

4. Przykro mi akurat to jest trudno określić.

Życzę zdrowych i ślicznych maluszków :D

 

 

 

mod.-Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.:) Już pędzę po glony.:P

 

 

Edit:

 

Właśnie obserwuję bardzo ciekawe zjawisko. Samica dopływa do gniazda, ocierają się o siebie 5sekund, po czym samiec goni samicę po całym akwarium i dalej coś tam buduje...;/

 

 

Edit:

 

 

Jeżeli po 3-4 dniach z jajeczek wyklują się młode to samiec ich nie zje? Co należy w takim przypadku zrobić?

Mam ikrę, co dalej?

 

 

mod.- Za pisownię i za nieedytowanie postów przyznaję ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mój samiec też zaczął robić gniazdo, widziałem nawet jak jedna z samiczek próbowała sie o niego ocierać, przegonił ją, ale później nie widziałem żadnej ikry więc chyba do niczego nie doszło. W ogolę widzę, że ta samiczka właśnie jest teraz bardzo poturbowana, ma braki w płetwie ogonowej. Nie wiem czy przez druga samiczkę czy przez samca. Nie było ikry więc rozwaliłem mu gniazdo, żeby dać trochę wytchnienia tej samiczce :) Dodam jeszcze, że obie samiczki są dużo mniejsze od samca, pierwsza, która była w pakiecie, szybko padła :(

Czy samica/ce z samcem się jakoś muszą zsynchronizować? Samiec robił gniazdo już wcześniej jak był tam sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...