Skocz do zawartości

Wypełnienie koszy od filtra Fluval 204


5pirit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używany filterek FLuval 204 lecz bez wypełnień.

 

I tutaj chciałbym się od was dowiedzieć w jaki sposób go wypełnić w poszczególnych koszach. Chodzi mi tutaj o ceramikę, bioballe i zeolit.

 

Poniżej załączam szybki rysunek jak rozmieszczone są kosze w filtrze. Po lewej jest wkład z czterem gąbkami, natomiast po prawej są 3 kosze z czego jeden posiada w sobie dodatkowy mniejszy koszyczek czyli w sumie jak by cztery są.

 

Pierwsza fota wygląd filtra:

 

http://dato.republika.pl/akwa/fl.jpg

 

druga fota rozmieszczenie koszy w środku i oznaczenia jak przebiega przepływ:

 

http://dato.republika.pl/akwa/filtracja.jpg

 

Będę wdzięczny za wszelakie rady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten artykuł przeczytałem lecz nie ma w nim poruszonej kwestii rozmieszczenia w filtrach poszczególnych "składników".

 

Myślałem że jest po prostu jakaś złota reguła, która mówi jasno co gdzie ma być podczas przepływu wody.

 

To wtedy jest potrzeba żeby stosować je wszystkie czy np. starczy sama ceramika, bo chodzi tu pewnie o możliwości zagnieżdżenia się bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam standardowy zestaw tj. dwa pojemniki mam wypełnione ceramiką a w górnym dodatkowo drobna 'bio' gąbka a na samej górze firmowa włóknina gdyż łatwo ją wymienić bez ruszania reszty filtra. Przy takim układzie urządzenie robi zarówno za filtr biologiczny jak i mechaniczny. Ja na same dno kubła dodatkowo kładę miękką 1 cm gąbkę w celu dokładnej izolacji ceramiki od dużych gąbek, po prostu większe zanieczyszczenia nie przedostają się do ceramiki, podpatrzyłem to na youtube i sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...