Skocz do zawartości

Proszę o radę, jestem nowicjuszem w tym temacie


Rekomendowane odpowiedzi

w akwarium 144l mam: 5 gurami dwuplamistych (złote) 2 glonojady, 4 molinezje żaglopłetwe. Ile rybek moge jeszcze wpuścić ??

 

a teraz troszke z innej beczki. Jak czysliścić akwa. Czyli ile wody podmieniac i co jaki czas? oraz co jaki czas wymieniać całą wode i czyścić akwarium? (jestem początkujacy wiec sorka za takie banalne pytanko)

 

z góry dzieki. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wode podmieniac raz na miesiac, 1/2 wody.Kup sobie odmulacz i czyscik magnetyczny - raz na miesiac nimi czysc.

 

Przykładowy czyścik:

http://www.rybarium.pl/sklep/akwarystyka-slodkowodna-akcesoria-do-czyszczenia-czysciki-magnetyczne-cuao/jbl-floaty-mini-acryl_104286.html

 

Przykładowy odmulacz:

http://primazoo.pl/product-pol-4033-Waz-do-spuszczania-wody-odmulacz-srednica-12-mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otóż 2 tygodnie temu kupiła akwarium, pani w sklepie zoologicznym dała mi 2 gupiki -samca i samiczkę. Samiec nie daje spokoju samiczce ciągle za nia pływa. Czy to normalne?

Przeczytałam w internecie że rybki te rozmnazaja się bardzo szybko. Przestraszyłam się bo nie chcę duzo gupików, mam małe akwarium25 l .

Mam jeszcze jedno pytanko: bardzo podobają mi się neonki czy one mogą byc z gupikami?

 

 

Za odpowiedzi bardzo dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj...

1.Gupiki to bardzo sympatyczne ,wesołe , zabawne i towarzyskie rybki...

To prawda że szybko się rozmnażają ale spokojnie nie bój sie one nie rodzą sie w wielkich ilościach, przeważnie jest to od 5 do 10 rybek...

Rybki te rozmażają sie przeważnie 1 do 2 razy w miesiącu młode często zdychają

, niestety żal takich malutkich rybek.

Tylko pamiętaj żeby oddzielic samice od innych rybek np:

*kotnik lub

*drugie akarium.

2.Gupiki możesz spokojnie trzymać z neonkami ja tak choduje neonki z gupikami od 3 lat

i nic absolutnie nic się nie dzieje...

Polecam te rybki i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz trochę żałuję że kupiłam samiczkę bo nie chcę mieć duzo rybek wyczytałam teraz że nie wolno dopuścic do przerybienia.

czy moge później je oddawać do sklepu zoologicznego?albo wyławiac tylko samiczki i żeby zostały mi tylko np.4 samce?

Trochę się martwię.

Zreszta mam w planie kupić ze dwa neonki.Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemartw Sie...

Nadmiar narybku możesz oddawać do zoologicznego jeśli pozwoli ci na to sprzedawca (pogadaj z nim)...

Niektóre rybki mogą zostac zjedzone więc juz masz ich nieco mniej...

Zreszta sama zobaczysz w późniejszych etapach hodowli...

Najważniejsze w akwarystyce to własne doświadczenia i umiejętności pamiętaj...

Wiedz też jak na towje akwarium to miej około 5 neonków w zbiorniku one pływaja w malutkich ławicach, bardzo ładnie to wygląda.

Neonki to są rybki stadne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już jesteśmy w temacie o gupikach to ja też mam problem z nimi związany.

 

Hmm... 2 lata temu kupiłem parkę gupików samca i samiczkę. Kiedy samiczka miała dość pokaźny brzuszek przeniosłem ją do 20 litrowego kotnika. Po pewnym czasie z dwóch gupików zrobiło mi się ok 20 rybek. :D

 

Po paru miesiącach wpuściłem większość młodych do głównego akwarium. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że samiczki z tego miotu (kiedy urosły jeszcze trochę) miały bardzo pokrzywione kręgosłupy.

 

Coś na taki kształt:

 

\

|

\

 

I nigdy nie udało mi się dowiedzieć dlaczego one takie wyszły. Czy to dlatego że być może mama i tata gupik byli również z jednego miotu? A podobno nie można krzyżować spokrewnionych rybek tego gatunku bo wychodzą mutacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w sklepie zamienili mi rybki bez problemu, tylko jedna pani powiedziała mi że 2 samce pozabijają się. Ale ona nie była zbyt miła.

 

Czytałam duzo o gupikach i tam pisze tak samo jak ty napisałeś że powstają mutacje itp. dlatego twoje gupiki miały powyginane kręgosłupy.

 

Wiesz, kupiłam sobie 2 neonki bo one są śliczne jak nie padną mi to pojutrze dokupię jeszcze 2.

 

Mam jeszcze problem z oświetleniem, bo kupiłam akwarium z pokrywą i mam żarówkę która jasno świeci i szybko nagrzewa się akwarium do 30st.

Jakie ty masz oświetlenie i czy trzeba wieczorem trzeba włanczać lampkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupiki sie rozmnazaja tak szybko, jak im pasuja warunki. kiedys w 12 litrowym akwarium w przeciagu miesiaca namnozylo mi sie ich okolo 47, byla tam tylko trawa i brzeczek.

co do neonek, rozumiem, ze maja to byc neony innesa, nie czarne. moze byc ciezko, bo te neonki sa delikatniejsze od gupikow. nie wiem, co masz w akwarium, jakie swiatlo, jakie rosliny, jaki filtr, ale zarowka nie jest dobrym pomyslem, wplynie na zycie neonek, gupiki powinny przezyc takie skoki temperatur :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...