Jump to content

Ramireza i Pielęgniczka żółta


YotoroAne
 Share

Recommended Posts

Ja od ponad miesiąca w 126 litrach choduję z powodzeniem ramirezy (1+1) z kakadu (1+3). Naczytałem się że nie da rady...że za małe akwa itp... być może miałem farta być może ksiązkowa wiedza nie zawsze jest słuszna.... powiem tak spróbuj...ja zaryzyowałem i nie żałuje... z własnego doświadczenia teraz mówię że to zależy wiele od ryb... jak ma być awantura to i dwa neony będą się tłukły..

Link to comment
Share on other sites

Ja od ponad miesiąca w 126 litrach hoduję z powodzeniem ramirezy (1+1) z kakadu (1+3). Naczytałem się że nie da rady...że za małe akwa itp... być może miałem farta być może ksiązkowa wiedza nie zawsze jest słuszna.... powiem tak spróbuj...ja zaryzyowałem i nie żałuje... z własnego doświadczenia teraz mówię że to zależy wiele od ryb... jak ma być awantura to i dwa neony będą się tłukły..

Czy ktores z twoich pielegniczek przystepowaly juz do tarla :):?:
Link to comment
Share on other sites

Kolega nie pyta czy mam akwa przerybione czy tez nie.. pyta o relacje miedzy dwoma pielęgniczkami więc mu odpowiadam jak jest u mnie... jeżeli to przerybienie na to wpływa że dwa rodzaje pielęgniczek w dość mały zbiorniku mogą ze sobą żyć to ludzie przerybiajcie akwaria;/

Powtórzę się... według mnie to charakterek ryby ma kluczowe znaczenie...

 

Apropos przerybienia... to u mnie dno jest zagęczszone.... jednak jeżeli ramirezy i kakadu ze sobą swietnie zyją do tego dochodzi 6 kirysów i dwa zbrojki niebieskie na dno to co ja mam stad wyrzucic? Po co?

Link to comment
Share on other sites

Zaargumentowali zapewne tym iż ryby będą się atakować?

Jednak u mnie nie ma agresji więc z jakiego powodu miałbym się pozbywać ramirez bądz kakadu?

Ryby są ślicznie wybarwione... trą się, niestety nie mogę ich zapytać o samopoczucie:(

Link to comment
Share on other sites

Własnie o to chodzi że oba gatunki tolerują się i pływają razem po całym akwa... ewenualnie podczas tarła przeganiane były samice obcego gatunku tj Kakadu które to dopiero obierały sobie swoje zakamarki...

Link to comment
Share on other sites

Kurczę ja nie pytam o kakadu tylko o to czy ktoś ma jakieś doświadczenie na temat żółtej, sam znalazłem, że nie jest agresywna, rośnie do pięciu centymetrów, nie jest wymagająca co do parametrów wody i, że można z powodzeniem trzymać charem w pięćdziesięcio litrowym akwarium, czyli mi się wydaje, że skoro nie wyznacza sobie jakichś dużych rewirów w akwarium to może nie będzie się gryźć z Ramirezami :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

JA jestem szcześliwym posiadaczem borelli w 112L.

W tej chwili jest sama parka i wątpie że dodam coś do nich.

 

Możesz zawsze spróbować, a potem ew. ryby oddać - zawsze bedziesz wiedziec wiecej, a tą wiedzą podzielić się zawsze można :)

 

Skad bedziesz mieć borellii? Ja musiałem sciągać z Raciborza, bo nigdzie nie szło znaleźć ten ładniejszej wersji (nie opal)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...