Skocz do zawartości

Ramireza i Pielęgniczka żółta


YotoroAne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od ponad miesiąca w 126 litrach choduję z powodzeniem ramirezy (1+1) z kakadu (1+3). Naczytałem się że nie da rady...że za małe akwa itp... być może miałem farta być może ksiązkowa wiedza nie zawsze jest słuszna.... powiem tak spróbuj...ja zaryzyowałem i nie żałuje... z własnego doświadczenia teraz mówię że to zależy wiele od ryb... jak ma być awantura to i dwa neony będą się tłukły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad miesiąca w 126 litrach hoduję z powodzeniem ramirezy (1+1) z kakadu (1+3). Naczytałem się że nie da rady...że za małe akwa itp... być może miałem farta być może ksiązkowa wiedza nie zawsze jest słuszna.... powiem tak spróbuj...ja zaryzyowałem i nie żałuje... z własnego doświadczenia teraz mówię że to zależy wiele od ryb... jak ma być awantura to i dwa neony będą się tłukły..

Czy ktores z twoich pielegniczek przystepowaly juz do tarla :):?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie pyta czy mam akwa przerybione czy tez nie.. pyta o relacje miedzy dwoma pielęgniczkami więc mu odpowiadam jak jest u mnie... jeżeli to przerybienie na to wpływa że dwa rodzaje pielęgniczek w dość mały zbiorniku mogą ze sobą żyć to ludzie przerybiajcie akwaria;/

Powtórzę się... według mnie to charakterek ryby ma kluczowe znaczenie...

 

Apropos przerybienia... to u mnie dno jest zagęczszone.... jednak jeżeli ramirezy i kakadu ze sobą swietnie zyją do tego dochodzi 6 kirysów i dwa zbrojki niebieskie na dno to co ja mam stad wyrzucic? Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ja nie pytam o kakadu tylko o to czy ktoś ma jakieś doświadczenie na temat żółtej, sam znalazłem, że nie jest agresywna, rośnie do pięciu centymetrów, nie jest wymagająca co do parametrów wody i, że można z powodzeniem trzymać charem w pięćdziesięcio litrowym akwarium, czyli mi się wydaje, że skoro nie wyznacza sobie jakichś dużych rewirów w akwarium to może nie będzie się gryźć z Ramirezami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

JA jestem szcześliwym posiadaczem borelli w 112L.

W tej chwili jest sama parka i wątpie że dodam coś do nich.

 

Możesz zawsze spróbować, a potem ew. ryby oddać - zawsze bedziesz wiedziec wiecej, a tą wiedzą podzielić się zawsze można :)

 

Skad bedziesz mieć borellii? Ja musiałem sciągać z Raciborza, bo nigdzie nie szło znaleźć ten ładniejszej wersji (nie opal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...