Skocz do zawartości

zakup roślin na allegro


madlen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt 99% :-)

Co polecacie do akwa 112l bez CO2 ( spróbuję bimbrownię uruchomić, mam nadzieje że się uda)

podłoże Aqua Substarte II+, oświetlenie standardowe- ok. 36W

 

Wybrałabym:

-wąkrotka białogłowa,

-moczarka,

-cryptocoryne,

-anubis,

 

 

Co myślicie nad taką obsadą

 

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=11901576&p=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, to gdzie zostaną kupione roślinki nie ma większego znaczenia, bo jeśli w naszym baniaczku nie zapewnimy odpowiednich warunków, to nawet te najpiękniejsze roślinki i tak zostaną zaatakowane przez glony. Bo glony są wszędzie, a jeśli ich nawet nie widać to w wodzie jest pełno zarodników, które czekają tylko na okazję aby się uaktywnić :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, to gdzie zostaną kupione roślinki nie ma większego znaczenia, bo jeśli w naszym baniaczku nie zapewnimy odpowiednich warunków, to nawet te najpiękniejsze roślinki i tak zostaną zaatakowane przez glony. Bo glony są wszędzie, a jeśli ich nawet nie widać to w wodzie jest pełno zarodników, które czekają tylko na okazję aby się uaktywnić :shock:

I właśnie dlatego proszę Was o pomoc w doborze odpowiednich roślin do warunków mojego baniaka;-)

Wiadomo, że zależy mi na efekcie wizualnym i ładnie komponującej się roślinności ale wiem też, że nie mam super warunków w akwa, stąd muszę dobrać odpowiednie mało wymagające i cieniolubne roślinki i łatwe w uprawie! Zamierzam w najbliższej przyszłości zwiększyć oświetlenie do ok. 60 W ale o CO2 póki co ze względów finansowych nie ma mowy

 

czekam na wasze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co2 nie jest wcale takie drogie. Trochę cukru, drożdży i mamy Co2.

Jeszcze zapomniałeś o wodzie. Można też zrobić na zasadzie kwasku cytrynowego.

 

Jak wyżej. Spam. Ostrzeżenie.

Jeszcze jeden tego typu post i zamknę temat. Autor będzie mógł mieć pretensje do Was.

mod. Rudzielec178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez obaw. Ja również ostatnio kupiłem roślinki na allegro, wszystko ładnie pięknie doszło, tylko pistia się nie przyjęła, może dlatego, że brakuje potasu który zamówiłem. Napisz najlepiej do sprzedającego żeby ci je zapakował "cieplej" bo nieciekawie jest na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zobowiązał się wysłać roślinki- zabezpieczone w styropianowym pudełeczku- w poniedziałek rano, żeby ich podróż trwała najkrócej jak to możliwe ( aby nie zalegały na poczcie przez całą sobotę i niedzielę) Tak więc teoretycznie, jeśli poczta się wywiąże, to powinny być u mnie następnego dnia. Muszę przyznać że cena zakupu roślinek przez allegro w porównaniu z ceną tych samych roślin w zologach w moim mieście jest dużżżżo niższa.

Mam do Was jeszcze jedno pytanie ( gdyby nie zadała go dziś to pewnie zaraz po otwarciu przesyłki..... :) ) dotyczące przygotowania roślin przed wsadzeniem ich do akwarium. Chodzi mi dokładnie o ich odkażenie z ewentualnych glonów i ŚLIMAKÓW. Czytałam, że a to kąpiel w soli akwarystycznej lub nadmanganianie potasu lub w roztworze wybielacza. Niby ten wybielacz najbardziej skuteczny na ślimaki, ale z kolei najbardziej żrący przez co może nieźle roślinki upalić :o Najmniej radykalna wydaje się sól akwarystyczna ale czy skuteczna??? Jeśli chodzi o nadmanganian to już w ogóle wyobraźni nie mam jaki może być efetk.

Nie wiem też jak długa ma być kąpiel i czy kąpiemy/ płuczemy tylko listki z łodygą czy korzenie też?

Już do starego akwarium zakupiłam sadzonki polecone przez obsługę sklepu zoologicznego, które nie dość, że prawie nie przetrwały, bo wymagały dużo lepszych warunków niż ja byłam im wstanie zapewnić, to jeszcze po ok. 1-2 tygodniu od ich umieszczenia w akwa, pojawiła się armia ślimacza, z którą niestety walczę do dziś :cry:

Także liczę na Waszą pomoc co by nie popełnić drugi raz tych samych błędów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...