Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 70l?


olinpus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum wiec wszystkim dzień dobry. Posiadam akwarium 70l, w tej chwili zamieszkują go trzy welony ale niedługo wędrują do innego, większego. Potrzebuję pomocy w doborze rybek do tego akwarium. Bardzo lubię małe rybki więc myślałem o takiej obsadzie:

15x neonek innesa,

6x pawie oczko,

6x rozborka klinowa,

1x glonojad.

Czy takie rybki maja szanse bytu w zgodzie? Zdaje sobie sprawę z tego, że pawie oczka się szybko rozmnażają ale to nie problem ponieważ moi znajomi chętnie przyjmą małe gupiki. Jedynie zastanawia mnie taka rzecz a mianowicie, kiedyś mój tato kupił 7 neonów i wszystkie zdechły w ciągu 3dni, spróbowaliśmy ponownie ale było to samo, co mogło być przyczyną? Inne rybki świetnie się trzymały.

Pozdrawiam Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak, zostanę przy neonkach. Czyli muszę odpalić grzałkę i ustawić na 24-26*, kupić rybki i cieszyć oko. :D

Powiedzcie mi jeszcze ilość, czy tak może być?

Neonki 20x

Pawie oczka 6x

Kiryski 6-8x

Co do kirysków to znalazłem kilka odmian np. panda. Która będzie odpowiednia? Mówiąc pasować do reszty rybek chodziło mi o to żeby nie toczyły bojów.

Słyszałem że neonki nie lubią jasnego światła. Ja niestety mam dość jasno, czy będę musiał wymontować jedna świetlówkę?

Czy można zmierzyć domowymi sposobami ph wody? Neonki muszą mieć dość niskie więc chce mieć wcześniej pewność, że będą się dobrze czuły w moim akwarium.

 

 

EDIT

Znalazłem test Ph wody. Zmierzyłem i wyszło mi 5 - 5,5Ph

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty w wodzie RO masz rybki :zamieszany: . Nie musisz odmontowywać świetlówki. Tak musisz odpalić grzałkę. Ph nie można zmierzyć domowymi sposobami.

Ne ma takiej możliwości , aby woda w twoim akwarium miała Ph 5.

Moja propozycja obsady :

Neon 20

Gupik 2 samce + 4 samice

Kiryski panda 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem przed godziną kirsyki(nie pandy, nie znalazłem jeszcze dokładnej nazwy). Kupiłem 5 sztuk, sprzedawca nalał wody z ich akwarium do woreczka, płacąc były pełne życia i wszystko ok. Po 15 minutach przyjechałem do domu, a w worku 5 zwłok. :cry: Co mogło byś przyczyną padnięcia ryb w tak krótkim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zgodził się oddać mi kwotę w towarze. Dostałem 2 kiryski panda oraz 4 kiryski spirzowe, niestety są strasznie małe i trafiły do akwa 25l bo welonki je goniły. Podrosną i trafią do welonek. Zamierzam dokupić jeszcze 2 pandy bo czytałem że nie będą 2 gatunki się razem trzymać, na razie pływają razem ale wole teraz kupić i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...