Skocz do zawartości

[20l] akwarium w biurze, niestety nasłonecznionym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym założyć małe (20l) akwarium roślinne

w biurze. Jest mały szkopuł - mam dość jasne biuro z wielkimi oknami (2 całe ściany).

Słońce nie świeci bezpośrednio ale zawsze jest bardzo jasno.

No i pytanie jak to rozwiązać, żeby mi po miesiącu nie zarosło glonami..

Jakie macie doświadczenia z akwariami z dużym nasłonecznieniem?

 

BTW: do adminów - odnośnie pytania dot. mojego domowego akwa

o bimbrownię (viewtopic.php?f=43&t=38755)

to śpieszę poinformować, że forum przeszukiwałem - ale NIE ZNALAZŁEM podstaw.

Linki które podaliście widziałem wcześniej, ale nie wyczerpują one pytania podstawowego

i są już krok czy dwa dalej niż informacje bazowe dla totalnie zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w mieszkaniu akwarium 128l w dużym pokoju mocno nasłonecznionym. W okresie jesieni i zimy, jest ok, przychodzi wiosna i lato jest przerąbane. Po pierwsze odnośnie temperatury, to w moim baniaku w lecie średnio 28-29 stopni. W takim 20l przypuszczam że bedzie dużo wieksza, ale skoro biuro to i pewnie klimatyzacja, mam rację? Jeżeli klima to ok. Co do glonów, bedziesz miał walkę przede wszystkim z zielenicami. U mnie to wygladało tak, że 2 tygodnie walki i ogromne polacie zielenic. Zmniejszałem okres oświetlania, nawożenia, częstsze podmianki i 2 tygodnie spokoju. Później to samo. Zaznaczam, że żadne promienie słonecznie nie docierają do szyb akwarium, poprostu jasne światło słoneczne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie może być na słońcu, ponieważ będą się tam rozwijać glony i będzie wysoka temperatura.

Ale Postaw je w najciemniejszym miejscu i będzie do tego akwarium polecam krewetki i neony.

 

Kahl: Interpunkcja. Zdań nie zaczynamy od słowa 'ale'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie może być na słońcu ponieważ będą się tam rozwijać glony i będzie wysoka temperatura.

Ale postaw je w najciemniejszym miejscu i będzie do tego akwarium polecam krewetki i neony.

Przyczepie się do neonów za małe akwa a nie można w nim trzymać tylko krewecie nie wiem czy na micro razbory galaxy akwa nie jest za małe a kolega z neonami wyjeżdża :o

 

 

Kahl: Nie do końca rozumiem Twój post. Trochę pomieszanie z poplątaniem. Brak interpunkcji potęguje.

Do tego kolega wyżej nie sprecyzował o jakie neony chodzi. Może o zielone? Te można mieć w 20l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahl: Nie do końca rozumiem Twój post. Trochę pomieszanie z poplątaniem. Brak interpunkcji potęguje.

Do tego kolega wyżej nie sprecyzował o jakie neony chodzi. Może o zielone? Te można mieć w 20l.

To w takim razie przepraszam, według mojej wiedzy neon zielony do akwa 30l i 40cm długości.

 

 

Kahl: czy ja czegoś wcześniej nie pisałam o interpunkcji i poprawnej pisowni?

Ostrzeżenie.

Jak już chcesz mnie cytować, rób to poprawnie. Poprawiam.

Przypominam: kolega nie podał wymiarów akwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słońce nigdy bezpośrednio nie świeci centralnie na okna

(no, może w lecie grubo po 18.00 - oświetla tylko część);

niemniej jednak akwarium ma być tylko w ładnych roślinkach + skałka centralnie.

Mieszkańcy? Może jakiś bojownik ale to raczej odległa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baniak 25 l na parapecie już ok pół roku i plagi glonów nie ma . W lato pasuje jak słońce świeci bo lepiej rośliny rosną , w akwa krewetki więc nie ma glonów nitkowych , zielenice bardzo rzadko się pojawiają ale to malutkie placki które dobrze zchodzą , generalnie polecam jeśli masz czas i cierpliwość . Jak postawisz samo sobie np bez roślin i dasz tylko bojownika to glony masz jak w banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystartowało ;-)

jutro dochodzi oświetlenie, na razie całość miele się przez filterek,

poniedziałek/wtorek dojdzie flora (mały heniek).

 

Dołączona grafika

 

dno: drobny czarny kobalt

filtrowane przez malucha: Aquael micro plus 250l/h

skałka: skała zielona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...