Jump to content

dziwna choroba pielęgnicy papuziej-proszę o pomoc

Recommended Posts

Witam

Mam problem z samcem pielęgnicy papuziej.Otóż rybka połykany pokarm "wypuszcza" skrzelami.Nie wiem od kiedy tak jest -zauważyłam dopiero dziś i wyglada to dosyć dziwnie.Papuzia nie chudnie,skrzela ma odstające,czerwone-zawsze takie były.Zachowanie rybki-jest aktywna,nie chowa się w roślinach,jest "wiecznie" głodna.Będę wdzieczna z pomoc jesli ktos z Was spotkał się z podobnym przypadkiem.

dane o zbiorniku:

Akwarium 240 l

filtracja-zewn. Aquael Unimax 250, wewn. Aquael Fan 3 Plus

obsada- 2 pielęgnice papuzie,3 skalary

rosliny - anubiasy,moczarka

Karmienie-kilka razy dziennie małymi porcjami :

Sera Vipan

Sera Red Parrot

Tetra pro Vegetable

Tropical Supervit

preparaty dodawane do wody :witaminy- Sera Fishtamin

podmiany wody - raz w tyg. 30 %

parametry wody :

NH3 -0,5

Pozostałe uzupełnię po zakupie testów

To wygląda tak,że rybka po połknięciu "przeżuwa" płatek a za chwilę wypuszcza cały skrzelami.Nie wiem ile z tego trafia do żołądka.Dla mnie to jest o tyle dziwne ,że pierwszy raz cos takiego zauważyłam i przyznam-zaniepokoiło mnie.Druga papuzia czegoś takiego nie robi,podobnie skalary. Prawd. nie zwrociłabym na to uwagi gdyby nie fakt,że obie papuzie od niedawna uwielbiają jeść z ręki :).

Wydaje mi się to normalne , daj im coś innego niż tylko płatki , moje jedzą ochotkę , serca wołowe , suszone krewetki a płatki jako dodatek , sama zresztą wiesz jakie to żarłoki i samymi płatkami się nie najedzą . Być może jej poprostu nie smakują i ich nie lubi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...