Skocz do zawartości

czy to sa glony ??


voltar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wstawiam parę fotek , ponieważ mam problem bo nie wiem czy na zdjęciach są glony czy może coś innego . Nie wiem jak się tego pozbyć . To jest ten szary ''pył'' na filtrze, grzałce i moczarce . Na końcu tej drugiej rośliny jest też coś szarego przyczepionego ( taka dłuższa grubsza nić). Co to może być?

 

http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 042nh.jpg/

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/100/imag0043s.jpg/

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 044zg.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wstawiam parę fotek , ponieważ mam problem bo nie wiem czy na zdjęciach są glony czy może coś innego . Nie wiem jak się tego pozbyć . To jest ten szary ''pył'' na filtrze, grzałce i moczarce . Na końcu tej drugiej rośliny jest też coś szarego przyczepionego ( taka dłuższa grubsza nić). Co to może być?

 

Super, a gdzie te fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa zostało założone w styczniu ma 112l . Oświetlenie przez cały czas było 1x18w standardowa świetlówka + 1x18w power glo . Lecz power glo miesiąc temu spaliła się i mam 2x18w standardowe. Woda była podmieniana 3 dni temu i zawsze jest podmieniana co 2-3 tyg ok 30%. Filtracja : filtr hailea bt 700 . Był dość mocny nurt wody więc ustawiłem go tak aby był mniejszy i nie robił takich zawirowań bo myślałem że pobiera z dna te pyły , ale to nic nie zmieniło . Pyły mam już bardzo długo wiec na to nie ma wpływu ostatnia podmiana czy też rzeczy które działy się ostatnio.

 

 

Chodź może się wydawać na zdjęciach że pył ma biały kolor to przekonuję że jest szary, to tylko wina oświetlenia .

 

 

 

 

edit: korzeń jest od początku akwa , testów wody nie robiłem bo narazie ich nie posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bardzo zła obsada.

Akwarium wygląa na brudne. Na fotkach widać syf który pływa w wodzie.

Te piersze to jakiś syf . A to na roślince to wygląda na krasnorosty.

Nie jestem pewien , ponieważ nie wyraźne fotki.

Ty masz hailea BT700 i masz przykręcony przepływ na minimum :zamieszany: . Z taką obsadą to pewnie i tak by niw wyrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa wygląda na brudne bo otrząsałem rośliny z tego pyłu i pływał on wszędzie. Według ciebie czemu obsada jest zła? Widać że mało wiesz o tym filtrze bo :

1. nie ma on regulacji

2. wyrabia 720l/h wiec jest mocny

 

Twoja odpowiedz: pewnie jest to jakiś syf . Nie mówi mi nic o tym co mam z tym zrobić ani skąd się to bierze :D

 

Sorka ale twoja odpowiedź nic nie wniosła do tematu oprócz tych krasnorostach. Fotek niestety lepszych nie mam jak zrobić .

 

 

Może ktoś jeszcze się wypowie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filtrze jest: Gąbka i aktywny węgiel. podłoże płukałem parę razy. Ale wydaje mi się że to nie od podłoża bo na początku istnienia akwarium tego pyłu nie było . A może kosiarki by na to pomogły ? Sam nie wiem już co zrobić. Nie jest to tak bardzo uciążliwe no ale jednak trzeba czasem strzepać z roślin ten pył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...