Skocz do zawartości

który filtr lepszy ? turbo 1000 czy fan 3


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Atreyu i co z tego przecież to co piszą o tej wydajności filtrów to i tak wiele wspólnego z prawdą nie ma.Dla mnie moc też ma znaczenie dla ciebie nie ma wiem co to wydajność i moc czyli pobór energii przez silnik.

Moc filtra ma znaczenie, czysto teoretyczne na rachunku. Teoretyczne, bo tego w skali miesiąca nie idzie zauważyć.

 

Na wydajność filtracji biologicznej składa się przede wszystkim objętość i jakość wkładów filtracyjnych. Od tego zależy sprawność cyklu nitryfikacyjnego i parametry wody. Tutaj wewnętrzne kuleją. Przepływ jest drugorzędnym parametrem filtracyjnym. Też jest ważny, ale lepiej mieć filtr o dużo mniejszym przepływie, a większy, niż wewnętrzny 2000l/h który będzie dużo mniej wydajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gdybym miała kaskę na unimaxa 250 to tu o wewnętrzne filtry nawet bym nie pytała , co do chińskiego kubła też nie jestem przekonana , choć może jest naprawdę dobry , tylko mam obawy że wydam 100 a za pół roku polecę po lepszy , o wewnętrznych wadliwych często nie słyszałam o kubełkach tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gdybym miała kaskę na unimaxa 250 to tu o wewnętrzne filtry nawet bym nie pytała , co do chińskiego kubła też nie jestem przekonana , choć może jest naprawdę dobry , tylko mam obawy że wydam 100 a za pół roku polecę po lepszy , o wewnętrznych wadliwych często nie słyszałam o kubełkach tak.

 

uparta jesteś jak nie wiem co.

 

Kupisz wewnętrzny za miesiąc polecisz kupić kubełkowy. Dalej tego nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć że na sprzęcie nie warto oszczędzać bo kupując ten HW czy jak mu tam na rachunku nie zaoszczędzisz bo moc ma dużą aż za dużą patrząc na przepływ.Ja bym się wstrzymał i nazbierał kasy na unimaxa piszę unimaxa bo też jestem zwolennikiem aquaela.W podpisie widzę że masz pielęgnice w 216 więc stanowczo teraz odradzę ci wewnętrzny bo co kilka dni będziesz musiała moczyć dłoń aby wyczyścić filtr.Pielęgnice to są jednak brudasy wiem bo mam i mam dwa filtry unimaxa 150 i kaskadę FZN2 a nadal mam syfik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rachunku nie zaoszczędzisz bo moc ma dużą aż za dużą patrząc na przepływ.Ja bym się wstrzymał

Czy jesteś w stanie określić ile dokładnie wyjdzie to na rachunku, czy tak sobie powiedziałeś?

Kiedyś to liczyłem. Już nawet nie pamiętam dokładnie ile, ale wartość niezauważalna, czyli mniejsza niż typowe różnice między poszczególnymi miesiącami.

 

A już tak szczerze mówiąc, jak chodzi o liczbę sprzedawanych filtrów, to jak mu tam HW jest na dzień dzisiejszy równie popularny co Unimaxy...albo nawet popularniejszy. Ot taki mały hit. ;)

W podpisie widzę że masz pielęgnice w 216 więc stanowczo teraz odradzę ci wewnętrzny

A przed chwilą wewnętrzne były jeszcze super alternatywą...nie wykręcaj się. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No unimax 250 napewno lepszy i nie ma porównania do HW , różnica w cenie to zaledwie 165 zl heh i znów mam dylemat , zwróciłam się o poradę o wewnętrzne a teraz sama nie wiem , narazie mam mały filtr bo fan 2 i na dniach musze kupić lepszy ale jak chcem zbierać na kubeł 265 zl to nie będzie to na dniach , no nie wiem ....

 

 

unimax 250 jest droższy ok 260 zl i wydajność 650l/h a HW 120 zl i przepływ 1000l/h , czyżby unimax brał wyższą cenę z uwagi na firmę , czy kryją się tu jakieś inne plusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że wewnętrzne są lepsze bo sam mam kubły tylko odpowiedziałem na pytanie związane z filtrami wewnętrznymi a nie kubełkami od to.rainbow jeśli nie pracujesz pogadaj z rodziną aby ci kieszonkowe czy tam pieniądze pożyczyli i będzie na dniach na pewno ugadasz się w końcu jesteś kobietą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unimax 250 jest droższy ok 260 zl i wydajność 650l/h a HW 120 zl i przepływ 1000l/h , czyżby unimax brał wyższą cenę z uwagi na firmę , czy kryją się tu jakieś inne plusy...

Uff... ostatni raz. Przepływ *nie =* wydajność. ;)

HW ma faktyczny rzeczywisty przepływ właśnie gdzieś w takich okolicach jak Unimax. Żeby nie było, przepływ Unimaxa też jest zawyżony, ale dużo mniej.

Płacimy w tym wypadku głównie za firmę, support, regulację wydajności i jakość plastików, bo specjalnych bajerów w stylu blokad, kółek, mikroczipów czy wyświetlaczy ten filtr nie ma. 250tka jest trochę większa, ale za to w jej cenie można kupić dwa, albo patrząc na niektóre sklepy 3 HW, a to daje wydajność dużo dużo większą...

 

Znaczy tak: jak masz dołożyć do Unimaxa, to dołóż. Jak nie masz, to kup HW i też będziesz happy - zawsze to powtarzam. Bylebyś nie kupiła wewnętrznego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał do 200l fluvala 305 albo unimaxa 500 zwłaszcza przy pielęgnicach. Bo unimax 250 to dobry będzie ale do akwa max 150l Na pewno nie kupował bym samego wewnętrznego do takiego litrażu. Ewentualnie kaskadę fzn 3+ wewnętrzny turbo 1500. Ale i tak najlepszym rozwiązaniem będzie odp. wielkości kubeł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym akwarium to faktycznie filtr wewnętrzny sam może sobie nie poradzić tj. będzie kuleć filtracja biologiczna, jak koniecznie już chcesz taki filtr to musisz mieć dużo roślinności a najlepiej by to było akwarium low-tech. Jedyny sensowny wedle mnie wewnętrzny do +200l to Fluval U4 choć i tak kubełek jest lepszy sam producent nawet pisze o tym zaznaczając ze takie filtry to są tanie zamienniki albo dodatki do filtru zewnętrznego. Ponoć człowiek najlepiej uczy się na błędach ale dlaczego przy okazji mają cierpieć rybki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kto oszczędza, płaci dwa razy. Do pielęgnic kubeł, a nie wewnętrzny, nawet 2000l/h może nie wyrobić z filtracją biologiczną, tak jak ten Twój nie wyrabia teraz.

 

PS: Chyba już coś takiego pisałem...ale rób po swojemu, tak jak uważasz. :)

Najśmieszniejsze jest to że za FAN3, dopłacając koszt dwóch paczek fajek, miałabyś kubeł który by już dał sobie radę.

 

PS2: Rzeczywiście takie coś pisałem! :D

są niby do 120l - 250 l czemu miałby nie dać rady ?

To ściema by jak najwięcej ludzi je kupiło.

Nie dadzą rady. Nawet oba naraz.

 

W >200l, takie brzęczyki, jako pomocnicze mechaniki do kubła, co najwyżej.

 

 

 

Hie. Hie. Hie. Zuo. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...