Skocz do zawartości

który filtr lepszy ? turbo 1000 czy fan 3


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który filtr lepszy do akwarium 216 L ?

 

aquael turbo 1000 http://allegro.pl/aquael-turbo-1000-filtr-wewnetrzny-150-250l-i1895879294.html

 

czy

 

aquael fan 3 http://allegro.pl/aquael-filtr-wewnetrzny-fan-3-150-250l-w-wa-i1888539138.html

 

ceny podobne z tym że turbo to gąbka + ceramika i 1000l/h przepływu , fan3 gąbka 700l/h przepływu

 

Proszę o opinie kogoś kto użytkuje któryś i jak sie sprawują .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie ludzie jak by nie było kubów tylko same wewnętrzne to co nie kupili byście ?

Łot de..? :zamieszany:

 

Czemu kubłów nie było dawniej? Bo ludzie mieli małe pojęcie o filtracji.

Czemu jeździsz samochodem? Dawniej ludzie z buta chodzili, po co iść z postępem i kupować jakieś auta, jak można sobie tuptać lato, zima, deszcz czy śnieg na nogach? :D

 

Za 30zł więcej niż tamte filtry, ma się już najtańsze, kilka razy większe od nich kubły, które powinny dać radę w tym litrażu i nie będą psuć aranżacji i zabierać miejsca dla ryb. Po co sobie komplikować życie. Wewnętrzny, nawet duży, nie da sobie rady, a problemy z filtracją, to problemy z parametrami, z chorobami ryb, jakością wody, a nawet glonami. Warto oszczędzić te 30zł?

 

HW302. Kupisz za 90zł. Za 2zł nakupujesz w ogrodniczym wkładów, keramzytu. Śpisz spokojnie. Nie trzeba wydawać majątku na kubeł. Jakość wody, będzie też bez porównania lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie w akwarium częste bo będzie się zapychał ten i ten.Bierz fana bo ma gąbkę zamkniętą ten turbo otwartą i syfy będą latały sobie. Na dłuższą metę jak będzie myślę że kilka lat pociągnie mówię tu o fanie bo ten turbo to jest nowość.Więc ale najlepszym rozwiązaniem będzie filtr kubełkowy wiem że piszę co piszę ale ale sam mam kubeł w 30 l. krewetkarium więc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm różnica najbardziej widoczna w cenie wewnętrzne ok 60 zl , kubełkowe od 200 zl w góre , ciekawi mnie jak to wygląda na dłuższą metę użytkowanie właśnie tego fan 3 lub turbo 1000 i nie wiem który lepszy ...

 

obojętnie który kupisz i tak przyjdziesz na forum spowrotem by ktoś ci pomógł bo masz problemy w akwarium.

 

Jak już to możesz sobie kupić tego Fana 3 jak mechanika ale do tego jeszcze hw-302 (100zł) bo inaczej nie widze filtracji w tym zbiorniku.

 

Zapamiętaj. Jeżeli sprzedawca pisze że ten filtr jest do 150-250L to on jest do 100L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zrób jak radzi kolega wyżej. Nie dopłacaj 30zł do kubła. Tylko nie wracaj do nas z pytaniami "dlaczego mam mleczną wodę", "dlaczego pływają w niej jakieś drobinki", "dlaczego mam skoki parametrów", "dlaczego moje ryby ciągle chorują" itd. Wtedy pomoże co najwyżej ten co doradza brzęczyk do +200l. :P

 

Za 90zł? Sam mam w domu, zresztą nie jako jedyny zielony. Nie pic. Bez porównania jak chodzi o jakość filtracji do tych wewnętrznych. Alternatywa dla ludzi z małym budżetem.

Kiepski filtr wewnętrzny nie jest alternatywą. Zaraz będziesz kupowała mocniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do Aquaela mam zaufanie i ich filtry chodza dobrze u mnie ładnych parę lat , tyle że w mniejszych zbiornikach gdzie fan 1 i fan 2 całkowicie wystarczają , ale jeśli chodzi o 216 l to tu nie wiem , pewnie najlepiej było by kupić kubeł aquaela tylko że kaskę muszę zbierać dlatego pytam się czy tańsze rozwiązanie - wewnętrze filtry aquaela są ok i który lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że FAN3 będzie lepszy choć tamten ma ceramikę ale lepszy nie jest bo ma mniejszą moc i nie zakrytą gąbkę.Kubeł byś miała na wiele lat i czyszczenie raz na pół roku oraz filtracja lepsza jeszcze pomyśl co do tych filtrów na pytanie odpowiedziałem.Jeśli wybierzesz kubeł to polecam unimaxa 250 choć 500 też nie naganny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zrób jak radzi kolega wyżej. Nie dopłacaj 30zł do kubła. Tylko nie wracaj do nas z pytaniami "dlaczego mam mleczną wodę", "dlaczego pływają w niej jakieś drobinki", "dlaczego mam skoki parametrów", "dlaczego moje ryby ciągle chorują" itd. Wtedy pomoże co najwyżej ten co doradza brzęczyk do +200l. :P

 

Za 90zł? Sam mam w domu, zresztą nie jako jedyny zielony. Nie pic. Bez porównania jak chodzi o jakość filtracji do tych wewnętrznych. Alternatywa dla ludzi z małym budżetem.

Kiepski filtr wewnętrzny nie jest alternatywą. Zaraz będziesz kupowała mocniejszy...

 

heh to ciesz się że masz dobry chiński kubeł z których jakaś część jest okale zdarzają się kitowe egzemplarze, a z durnymi pytaniami nie będe wracać bo nie mam 5 lat żeby pytać się na forum czemu woda jest mętna , tylko pytam się który wewnętrzny jest lepszy kto ma niech się wypowiada , ty masz chiński kubeł więc nie musisz odpowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś kupiłem chińską kaskadę to się przeraziłem jej działaniem potem kupiłem FZN1 lepiej ale coś z nim nie tak było na gwarancję oddałem ale nie uznali bo ich zdaniem wszystko ok teraz mam mini kani.Nie piszę że wszystkie co chińskie jest złe ale na sprzęcie nie ma co żałować kasy.Może pomyśl jeszcze nie nad kubłem a może nad kaskadą FZN3 choć jej koszt jest zbliżony pewnie do ceny jakiegoś kubełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 i 12 W filtr wewnętrzny to dużo o takiej mocy robią filtry kubełkowe więc wydajność będzie ok.Ale kubeł będzie lepszy choć jak się nie ma kasy to lepiej kupić taki filtr niż nie mieć go wcale

Nie wierzę...no nie wierzę w to co czytam. Poboru mocy nie utożsamiamy z wydajnością.

 

Już nawet sam pobór mocy jest związany z jakością i wydajnością pompy, a sama pompa ma tutaj drugorzędne znaczenie. O wiele wydajniejszy jest kubeł 400l/h niż wewnętrzny 2000l/h.

 

Zrób co zechcesz, ale osobiście nigdy nie poręczę wewnętrznego do takiego litrażu. W małych baniakach, ok, ale nie tutaj. Będą kłopoty. Pytasz nasz o zdanie, moją opinie znasz.

 

Chiński kubeł, jest przynajmniej kilkukrotnie wydajniejszy od tych 2ch wewnętrznych na raz. To nie kwestia tego że mam farta i akurat mój się trzyma. To solidny produkt, sprawdzony przez wielu akwarystów, tak jak pisałem, alternatywa dla ludzi z mniejszym budżetem.

 

Czy jeden wewnętrzny czy drugi z tych Twoich? Zapewniam że różnicy nie zauważysz i to czy się to ci podoba czy nie, nie wystarczą.

To co pisze na opakowaniu, to bajki.

Też kiedyś kupiłem chińską kaskadę to się przeraziłem jej działaniem potem kupiłem FZN1 lepiej ale coś z nim nie tak było na gwarancję oddałem ale nie uznali bo ich zdaniem wszystko ok teraz mam mini kani.Nie piszę że wszystkie co chińskie jest złe ale na sprzęcie nie ma co żałować kasy.Może pomyśl jeszcze nie nad kubłem a może nad kaskadą FZN3 choć jej koszt jest zbliżony pewnie do ceny jakiegoś kubełka

Ale HW pewnie nawet na oczy nie widziałeś, więc nietaktem jest wypowiadać się na jego temat. FZN3 nie ma zalet w porównaniu do HW. Jest mniejszy i głośniejszy. Wiele produktów chińskich jest do kitu, ale nie ten. Gdyby nie był to produkt dobry, tylko taka jakaś Twoja *no name by w tajwańskim garażu* kaskada to bym nie polecił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić chińską kaskadę do małego akwa - ok nie mam nic przeciwko , bo są tanie i w miarę wydajne jak na mały baniak , a że cena niska to i jak się zepsuje to nie szkoda , ale chiński kubeł ? Dać 100 zl i po kilku miesiącach (być może) zonk , nie działa - gwarancji nie ma lub nie uznają / więc lepiej dołożyć i kupić kubeł aquaela gdzie gwarancja 3 lata no i jakość wykonania wyższa , a że w życiu oszczędzający więcej traci więc nie wiem czy kubeł chiński się opłaci , może tak może nie, więc może dobrym rozwiązaniem będzie wewnętrzny dobrej firmy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co nie wierzysz patrząc na moc można określić wydajność filtra.

Bzdura. Bzdura x1000.

 

Pobór mocy, jest powiązany z wydajnością pompy, czyli przepływem.

Wydajność zależy przede wszystkim od objętości filtracyjnej.

Wewnętrzny 10W, jest dużo mniej wydajny niż kubeł 10W.

Wewnętrzny 10W, nie musi być wydajniejszy od drugiego wewnętrznego 5W.

Do tego dochodzi różna wydajność energetyczna samych pomp.

 

Mylisz pojęcia, a trochę jesteś na forum, więc mnie to dziwi.

Dać 100 zl i po kilku miesiącach (być może) zonk

Powiem Ci tak. Gdyby to był nowy produkt, to bym podzielał Twoje obawy.

Filtr długo jest na rynku, jest sprawdzony. Nie słyszałem o przypadkach by był bardziej awaryjny od Tetry czy Aquaela. Ma go na prawdę sporo doświadczonych akwarystów.

A jak coś jakimś cudem padnie? Kupisz sobie dwa nowe i wyjdzie Cie to taniej niż jeden markowy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak nie owijając w bawełnę kup sobie kubeł unimaxa 250 i już choć na pewno zrobisz co będziesz chciała ale napisz że tak zrobisz bo szaleja tu dostaną

Koleżanka chce konkretną, profesjonalną poradę. Radzenie wewnętrznego do +200l taką poradą nie jest. Jak ma kasę, niech kupi Unimaxa, jak nie ma, niech kupi HW i też będzie równie zadowolona, daje osobiście gwarancję. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu i co z tego przecież to co piszą o tej wydajności filtrów to i tak wiele wspólnego z prawdą nie ma.Dla mnie moc też ma znaczenie dla ciebie nie ma wiem co to wydajność i moc czyli pobór energii przez silnik.Pytanie były związane z filtrami wewnętrznymi ale ja pisałem o FAN3 którego pracę widziałem w akwarium o pojemność ze 150l i był dość wydajny a przynajmniej się tak wydawało lecz nie mam tego filtra i nie mogę stwierdzić jak to jest na dłuższą metę.Wiadomo kubeł lepszy ale jak ktoś nie ma kasy a nie chce chińczyka tylko coś z wyższej pułki to co ma zrobić ?Filtry wewnętrzne po coś są w końcu więc nie należy ich przekreślać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...