Skocz do zawartości

ciąża glonojada


jumi22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy nadejdzie ją ochota i ma ku temu warunki. ;)

 

Uprzedzając kolejne pytanie:

Zbrojniki, jak w pewnym przysłowiu, żeby ten teges, podobnie jak faceci, potrzebują przede wszystkim miejsca. :P

Bez odpowiedniej kryjówki, nie ma mowy o tarle. Kryjówką powinien być odpowiedni kawałek drewna, gliniana grota, rurka PCV, coś w ten deseń. Otwarta na świat tylko z jednej strony. Może mieć małe otwory dla lepszej cyrkulacji wody. Otwór nie może być zbyt duży, ani zbyt mały. Rybki powinny mieć względny spokój. Chodzi i o akwarystę i o resztę obsady. Samiec zbrojnika potrafi co prawda obronić ikrę przed dużo, dużo większymi rybami, ale do tarła potrzebuje spokoju i braku zaczepek.

Oczywiście parametry wody, dobre karmienie, a nawet ponoć ciśnienie atmosferyczne też są ważne, ale to sprawy drugorzędne. Ewentualnie można próbować prowokować tarło większą podmianką na miękką wodę i lepiej karmiąc, jakieś tabletki dla zbrojników, ewentualnie mięsko. Jednak bez kryjówki i spokoju, nic z tego. Zbrojniki kiedy im się tak uwidzi, mnożą się na potęgę, nie słabiej niż gupiki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam korzeń ,w którym często przesiaduje samiec ...Akwarium 200l .

Karmię je : sparzoną sałatą ,marchewką (gotowaną ) ,tabletkami Sera.

Mam 2 samice ,które mają znacznie powiększony brzuszek i jednego samca .Temperatura wody - 24-26 cel.

Sama już tylko nie wiem ... bo gdzie indziej pisze że samca razem z ikrą trzeba przenieść do osobnego akwa ,a gdzie inndziej że nic nie robić i sama już nie wiem :shock:

Jakieś rady ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samica glonojada jeśli chodzi o zbrojnika niebieskiego nie zachodzi w ciążę w końcu nie jest żyworodna.Samice glonojadów w sobie mają ciągle ikrę która z biegiem czasu rośnie więc gdy samiec i samca jest gotowa oznajmiają to sobie i zazwyczaj następnego dnia dochodzi do tarła.U samicy gdy brzuch jest pulchny to jest znak że niedługo będzie ikra no chyba że nie mamy samca to wtedy nie ma kto tej ikry zapłodnić a sama samica bez samca jej nawet nie złoży.Nigdzie nie przenoś samiec dobrze opiekuje się ikrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma potrzeby by wyławiać młode, samiec świetnie się opiekuje ikrą. Mój to praktycznie nie odstępował od jajeczek tylko non stop je wachlował. A z każdego miotu przeżywało mi kilkanaście młodych pomimo innych glonojadków w akwarium i skalarów zawsze chętnych na świeże mięsko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...