Skocz do zawartości

[45l] pierwszy roślinniak


kamil0s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam moje pierwsze akwa roślinne doświadczalne że tak powiem:)

 

Akwarium: profil 60/30/30

Filtracja: AquaEl Fan1 Plus będzie kubeł

Temp: 26

Oświetlenie: 30W>15W Hagen AquaGlo, 15W Philips Aquarelle

Podłoże: Tetra Plant Complet Substrate 2,8 kg, piasek kwarcowy 1-3mm, kulki gliniano torfowe.

Tło: czarny brystol

CO2- Butla, dyfuzor z drzewa lipowego, Elektrozawór chodzi równo ze światłem

Nawożenie:

EI, CSM+B

Podmiana 100% RO + uzdatniacz Hydro Aqua Standard (taki tani)

 

obsada:

2 kirysek Panda

planowane chyba jednak Rozborki Klinowe około 12szt

 

Roślinność:

Wgłębka wodna

Staurogyne

Blyxa J.

Sagittaria subulata

Rotala r. i Grenn

Heteranhera Z.

Bacoba Morineri chyba

Hygrophila D. chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem je włożyć ale w tym baniaku już nie ma gdzie. Traktuje ten zbiornik jako doświadczalny a jak już dojdę do wprawy to postawie większy baniak może już nie długo.

problemy jakie ma teraz to zpowolniony wzrost roślin a jak czasami idą ładnie to rotala pali stożki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiornik. Więc na pewno dobrze czuły by się tu krewetki.

Możesz zmienić obsadę na:

10-20 - krewetek które ci się podobają na pewno będzie im dobrze.

10 - malutkich rybek ławicowych takich od 1,5cm do 3cm, żeby powiększały zbiornik.

A te kirysy to albo dokup do 4-6 sztuk albo oddaj i zostaw całe dno krewetką.

 

Wyobraź sobie to Jak piękny roślinniak może wyglądać z crystalkami i biene. Będą jadły glony i podkreślały piękno twojego zbiornika, 60l roślinne krewetkarium. Ładnie będą również wyglądał krewetki yellow albo white pearl na tym ciemnym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowa:) moim zdaniem jeszcze jest dużo do poprawienia:) na 1 plan na pewno jeszcze dojdzie eleocharis p. Niestety taki aparat i więcej się z niego po prostu nie da wyciągnąć. Krewetki jak najbardziej i stadka albo klinowej, chociaż chciałem galaxy ale u mnie ciężko dostać, neony źle reagują na jasne podłoże. Krewetki będą na pewno dlatego Pandy komuś oddam. Korzeń możliwe że dojdzie i będzie w miejscu jednej z "górek" wgłębki. Ale wydaje mi się że zbiornik nie jest jeszcze stabilny, ma jakieś 3 miesiące, między innymi poprzez filtr wewnętrzny ale będzie kubeł na dniach, dokładnie już jest ale brakuje orurowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

akwarium to 60/30/30 szerokości w najszerszym miejscu bo jest to szyba profilowana. Kulki z Wgłębki zrobiłem mocując ją na większych kamieniach za pomocą siatki w moim przypadku była to siatka z opakowań po kiwi:) ale są takie specjalne do mchów, trzeba jednak pamiętać o przycinaniu, ja tego nie zrobiłem i kulki się rozleciały, W akwa wiele zmian będzie aktualizacja na dniach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...