Skocz do zawartości

Na korzeniu pleśń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jetem w trakcie zakładania pierwszego baniaka 60L.Podłoże JBL AquaBasis plus na to żwir(płukany i gotowany) , do wody Bacto active i Tetra aqua safe-antychlor no i oczywiście korzeń bagienny z sklepu akwarystycznego ( nie gotowany ) .Panie panowie na korzeniu pojawił się pleśń ????. Co jest nie tak pomocy !!!!.

post-10885-1368516593258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy korzeń trzeba preparować , to normalne że tak się dzieje tylko u ciebie to istna plaga tej plesni , masz mętną wodę ? gdyby jej było mało mogła by sama zniknąć , ale może się równie dobrze jeszcze bardziej się rozwinąć , jeśli nie masz ryb to ichh narazie nie wpuszczaj a korzeń preparuj , dodanie chrzanu do wody też pomaga na pleśń , zwykła pałka chrzanu takie co w warzywniakach sprzedają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebym to wiedział ,powiem tak kupowany w sklepie akwarystycznym to sobie myślę że powinien się nadawać. Ale wiem co myślisz " czego to ludzie nie sprzedają ". Na razie go spreparuje i nie wiem czy z powrotem do baniaka z nim ? :help: , chciałbym już rośliny sadzić !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa. Ja na przykład wyciągnąłem korzeń z jeziora, umyłem go myjką ciśnieniowa na myjni (zdziwko obsługi) przelałem go wrzątkiem (nie maiłem takiego dużego gara) i dałem do akwa - nie pleśniał. Inny - kupiony w sklepie, wygotowany z solą, potem bez, i po włożeniu do akwa, zaczął pleśnieć. W tedy gąbeczka/szczoteczka w rękę i jechałem co parę dni. W końcu przestał pleśniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy korzeń, taki z lasu i taki ze sklepu należy spreparować. Do rzeczy: gotujemy go najpierw w solance ok. godziny, następnie gotujemy w zwykłej wodzie bez soli ok. godziny. Jeśli korzeń unosi się na wodzie, to wkładamy do gara z wodą i moczymy "na zimno" kilka di, do czau, aż utonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...